Terezka nám na připravila luxusní velikonoční recept – koláč s medvědím česnekem. Takhle si rozmazluje své tři miláčky doma :) Mně je už teď jasné, že mi to tak krásně nevykyne, protože Terezka je v kuchyni fakt skvělá.

Terezčin návod: medvědí česnek a parmezán v hlavní roli. Tohle pečivo si zamilujete, je vynikající a díky medvědímu česneku i zdravé. V kombinaci s lehkým salátem vykouzlíte skvělou večeři. A když Vám náhodou zbude, je to skvělá svačina.

Ingredience:

  • 220 gr hladké špaldové mouky
  • 1,5 lžičky kypřícího prášku
  • 1 lžička soli
  • 50 gr (nebo víc) strouhaného parmezánu plus hoblinky na ozdobu
  • 65 gr rozpuštěného másla
  • 130 – 150 ml mléka (dle savosti mouky)
  • hrst medvědího česneku, nasekaného nadrobno
  • 1 žloutek rozmíchaný s kapkou mléka

Postup: Mouku, sůl, máslo, kypřící prášek, mléko a medvědí česnek smícháme, důkladně prohněteme (nejlépe to jde rukou). Těsto by se nemělo příliš lepit, ale nesmí být ani tuhé. Troubu si předehřejeme na 220 °C. Formu na pečení si vyložíme pečícím papírem, na kterém rozválíme těsto do tvaru kola cca 1,5 cm vysokého (jde to lehce pěstí). Koláč rozkrájíme na osminky tak, aby střed zůstal neporušen. Potřeme ho žloutkem a posypeme hoblinkami parmezánu. Vložíme doprostřed trouby a pečeme cca 15 minut, nebo až je koláč krásně zlatý.

TIP: medvědí česnek se dá nahradit například polníčkem, jarní cibulkou, špenátem, doplněný jedním podrceným stroužkem česneku

Krásné velikonoce Zdenka a Terezka v hlavní roli :) Pak si dáme vědět, jak to komu vyšlo :) :) :)

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem