Často kladené otázky

Jsou vaše produkty testované?

Ano. Naše výrobky pro nás vyrábí špičková společnost ve Velké Británii vyrábějící živinové doplňky pro světově známé značky. Absolutně všechny výrobní procesy jsou pod kontrolními systémy nejvyšších standardů ISO 14001, ISO 9001, SQAS zahrnující nejen řízení kvality a bezpečnosti, ale také vliv na životní prostředí. Výrobní prostory mají dále certifikaci HACCP ručící za bezpečnost produktů. Živinové doplňky vyrábíme pod vyššími bezpečnostními normami, než nám přikazuje legislativa. Každá formule je po výrobě dvakrát testována z hlediska obsahu aktivních látek uvedených na etiketě, ale také pro vyloučení výskytu těžkých kovů a jiných nežádoucích složek. Garantujeme nepřetržitě vysokou kvalitu.

Jsou vaše kosmetické oleje skutečně 100% přírodní?

Ano. Není v nich ani kapky něčeho jiného, seznam ingrediencí se skládá pouze z olejů. Naše obličejové  směsi olejů jsou testované na ženách, prošly laboratorními testy a jsou registrované v evropské databance kosmetických výrobků. Jinými slovy, jsou božské :-)

Jaký je rozdíl mezi Hektickou a Báječnou?

Základní princip je v množství. S věkem člověk hůře a hůře živiny vstřebává, a to jak z doplňků, tak ze stravy. Čím jsme starší, tím potřebujeme vyšší hodnoty živin, abychom dosáhli optimálních hodnot. Velkou roli hraje individuální nastavení člověka, také jak žije, zdali více ve stresu a městském, znečištěném prostředí, zdali kouří atd. Ale všeobecně můžeme říci, že Hektickou může brát dívka ve 20 a zrovna tak, ji může brát i žena ve 40.  A naopak žena v 50 nemusí nutně užívat Báječnou, pokud ji stačí Hektická. K živinám přistupujeme tak, že by nám měly dodávat potřebné živiny, není to náplast, nic nenahradí vlákninu z ovoce/zeleniny a mnoho dalších látek, které kvalitní stravou přijímáme. Pokud ale jíme dobře, snažíme se žít v rámci rozumných mantinelů z hlediska zdravého životního stylu, a přesto jsme unavené a trápí nás drobné neduhy, pak je reálné, že nám živiny chybí a je rozumné je doplňovat.

Lidé fungovali bez doplňků, proč by to teď mělo být jinak?

Člověk přežije i na křupavých brambůrkách, ale nás zajímá superzdraví. Faktem je, že vlastnosti půdy se zhoršují, naše plody mají podstatně méně vitamínů a minerálů, než měly před 50 lety. A to nemluvíme o tom, co zničíme vařením a výrobou. Za časů našich babiček bylo méně vozidel, továren a byly časy, kdy nebyly žádné. Naše potřeby živin tedy na jedné straně rostou s modernizací a zrychleným životem, na straně druhé se nám ze stravy vytrácí.

Odborníci se shodují, aby dnes člověk získal optimální množství živin, měl by denně sníst několik porcí různého ovoce a mixu zeleniny. Při vší snaze se to prostě někdy nestihne. Doplňovat stravu živinovými doplňky nesmí být náplastí na špatný životní styl – jde o zaplnění případných mezer a navýšení našich šancí na dlouhodobě udržitelné zdraví.

 

Proč je těch tabletek tolik a nemohly by být menší?

Kdyby byly tabletky menší a bylo jich v našich balíčcích méně, dostalo by se Vám méně živin. Velikost kapslí je určena množstvím živin, které Vám chceme dodat, a nehodláme na tom šetřit. Zázračné tabletky na všechno v jedné kapsli neexistují nebo existují, ale nemají efekt :-)

Nejsou živinové doplňky jen drahá moč?

Tak například vitamin C –  věda dávno dokázala, že větší dávky céčka jsou pro nás velmi prospěšné.

Pokud máme céčka nedostatek, tělo je nuceno recyklovat, to málo co má, aby nás uchránilo alespoň před kurdějemi, na mnoho dalšího nezbývá. Když přijímáme víc céčka, s každou novou molekulou askorbové kyseliny (vitamin C) tělo získává antioxidační elektron vytvářející dehydroaskorbovou kyselinu.

I při vyšších dávkách cca třetina zůstává neabsorbovaná ve střevech, což je stále velkým přínosem, protože zde céčko chrání střeva před karcinogenním materiálem, který je přítomen ve stolici. Největší část se dostává do krevního oběhu, kde nás celkově chrání proti volným radikálům a nemocem. Další část tělo využívá na tvorbu dalších důležitých látek, které se prokazují jako silná ochrana proti rakovině. A vše, co prochází močovým měchýřem je také bonus, protože chrání samotný močový měchýř proti infekcím.

Mohu si k balíčku přikoupit další produkty?

U nás nemusíte trávit hodiny studiem hodnot jednotlivých živin a přemýšlet, co asi můžete a nemůžete kombinovat. Udělali jsme to za Vás. Naše měsíční balíčky mají vše, co doporučujeme denně doplňovat. Na konci každé produktové stránky Vám také sdělujeme, co lze a nelze k produktu přikoupit.

Neručíme za vhodnost kombinací, které si zákazník vytvoří sám spojením našich produktů s produkty jiných výrobců. Vždy ovšem rádi poradíme.

Pin It on Pinterest

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách