Je úplně normální, když Vás v chladném období začne svědit a pálit kůže. Jakmile toto pocítíte, je ten správný čas začít s intenzivnější péčí o Vaši kůži a nejen na obličeji. Zima vysušuje a lidé, kteří mají sklony k různým ekzémům apod., jsou na tom v tomto období ještě hůře.

I v zimě obličejové oleje umí kůži hýčkat a udržovat její zdravý vzhled, ale někomu může prospět trochu odlišný pečující rituál. To, co stačí v létě, může být totiž v zimě naprosto nedostačující. V létě například postačí kapka či dvě na čistý a suchý obličej, olej se krásně vpije a vše je, jak má být. V zimě ale kůže může být stále velmi suchá a citlivá. Pokud toto pociťujete, pak doporučujeme olej aplikovat po koupeli (postačí horkou vodou umytý obličej v umyvadle), kdy jsou póry otevřené. Do vlhkých dlaní přidejte dávku obličejového oleje a důkladně vmasírujte do kůže. Nebojte se přidat více oleje, kůže si vezme, co potřebuje a na závěr můžete obličej jemně osušit ručníkem – žádné otírání, jenom si do něj lehce obličej vložte.

A toto je to nejdůležitější – minimálně jednou týdně obličej zbavte staré kůže. Připravte si domácí masku: med/jemně mletá sůl/olej. Směsí jemně (velmi jemně) krouživými pohyby masírujte obličej a ihned umyjte. Následně pokračujte výše popsaným rituálem, kdy do kůže vmasírujete dávku kvalitního obličejového oleje.

Kůže Vám bude zářit :)

Zdenka@pravaja

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem