Zakladatelka Zdenka

O svoji energii a krásu velmi citlivě pečuji od svých 30 let. Mám 3 děti, 45 let dávno za sebou a těším se na dalších 50 :)

Každá žena si musí najít vztah ke své kráse i stárnutí. K obličeji přistupuji jako k tělu, které bez živin a pohybu rychleji stárne a ztrácí své tvary. Krása pokožky je víc než kosmetická péče. Masáže, obličejová cvičení a bohatá strava možná ještě více přispívají ke zdraví naší kůže.

Jestli mohu něco doporučit pro krásu ženy, pak je to čistá strava z celistvých plodů/surovin, maximum živin, minimum polotovarů, eliminace toxinů, čerstvý vzduch, čistá filtrovaná voda a každodenní pohyb. 

Vše co jíme, druhý den nosíme.  A nejenomže to nosíme, také to cítíme. I naše energie se odvíjí od toho, co svému tělu dopřáváme.

Pravajá je mnohem víc než vývoj a výroba české luxusní kosmetiky, je to kus mojí cesty za vitalitou a zdravou dlouhověkostí. Co více dává tak velký smysl, jako je cítit se dobře ve svém těle, se svojí duší a ve svém životě?

Dívám se na sebe v budoucnosti za 10 a více let. Jak chci vypadat, jak chci žít za 20 let? Dnes se pořád mluví o prožitku teď a nyní – současnost má být tím jediným důležitým momentem. Myslím ale, že tím ztrácíme cit pro svůj život jako celek. Nemá smysl se topit v minulosti, ale budoucnost smysl dává, je to náš příběh, který můžeme měnit.

Žena má v krvi potřebu ženskosti a ta z velké části stojí na jejím fyzickém zdraví. To vůbec neznamená být jak modelka! Každá máme trochu jiné predispozice, nesrovnávejme se. Ale ten pocit ze zdravého a ohebného těla je nezaměnitelný. Trh neustále vymýšlí produkty na hubnutí a falešnou krásu, ale žádný produkt nám nezprostředkuje zkušenost vitality.  Mějme se rády, pečujme o sebe, hýbejme se a obklopujme se dobrý lidmi.

Můj pleťový rituál se liší dle ročního období a někdy i nálady.  Ale za všech okolností mé sušší pleti dopřávám jednoduché vrstvení hydratace s botanickými séry dle momentální potřeby. Málokdy aplikuji samostatně botanické sérum nebo jen hydrataci. Vrstvím denní i večerní péči, aby se pokožka co nejvíce napila, vyživila a tento nektar vláčnosti si co nejdéle udržela v průběhu dne i noci. 

Hydratace vypíná, vyplňuje vrásky a podporuje buněčné zdraví kůže. Botanická séra vyživují, chrání mechanicky kožní bariéru, svými živinami bojují proti volným radikálům a v neposlední řadě vytváří takový ten kouzelný efekt šťavnatosti. Když tyto zázraky spojíme v poměrech dle naší individuální potřeby, vznikne nám dokonalý biodynamický skvost :)

Miluji všechny naše směsi. Kdybych si ale mohla nechat jen jednu, bude to jednoznačně botanické sérum Obnova Krásy. Obzvlášť v zimě miluji zapracovat botanická séra typu Obnova Krásy či Městský Detox již ve sprše. Póry jsou teplem více otevřené a vše se hlouběji vstřebává. Následně na osušenou pleť již vrstvím dle libosti botanické sérum s hydratací (hydratační sérum Neroli Rosa a pleťový krém Krémová Hydratace). Dle mě není nutné mít všechny směsi, většinou stačí jedno oblíbené botanické sérum + hydratace naší volby. Nebojme se držet svého instinktu, protože marketing nás často tahá za nos :)

Odličovacím olejem se myji, někdy místo naší odličovací směsi použiji Městský Detox, ale je to trochu luxus… :) V podstatě se neodličuji, ve sprše se umyji naší směsí, poté ručníkem vše do sucha setřu. Pokud ale vnímáte, že vaše pleť ocení více čistění, můžete čistit dvojfázově, dočistit pleť květovou vodou nebo dvakrát umýt odličovací směsí.

Večerní péče může být stejná jako ranní. Marketing nás tlačí k představě, že večer potřebujeme něco jiného. Pokud si ale můžete dopřát extra botanický luxus, doporučuji přidat koncentrované botanické sérum z brusinek a ostružin Noční Hyacint/Ylang. Brusinky v malé míře umí pohlcovat volné radikály – říkám tomu přírodní omlazující luxus a voňavá radost. Extra produkt zde není o tom, že je to absolutně nutné, je to jednoduše luxus, s kterým nechceme plýtvat.

A nikdy nezapomínám na talíř čerstvé zeleniny a šťavnatého ovoce s každým jídlem, protože co jíme, druhý den nosíme ❤️😊

Vaše Zdenka

Mgr. BcA. Zdenka Kovářová. Univerzita Karlova – Aplikovaná etika, Univerzita Derby/Anglie – Business management, Vysoká škola Literární Akademie – Tvůrčí psaní a publicistika, Pražská vysoká škola psychosociálních studií – roční kurz psychoterapie, ION/Anglie/britská akademická instituce optimální výživy – roční kurz výživové terapie.

Pin It on Pinterest

MŮJ RITUÁL
odběr magazínu a novinek Pravájá

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem