Z Hradu do butikového fitness v Klánovicích? To zní zajímavě, že? I mě to zaujalo, tak jsem si řekla, že by stálo za to požádat Zuzku o rozhovor a přitom Vám zprostředkovat více informací o crossfitu, který začíná být velmi populární, ale také jaký život žije marketingový guru Zuzka :)

Medailonek Zuzana Slezáková (34) se narodila v Praze, vystudovala Sociální a mediální komunikaci. Pracovala pro Správu Pražského hradu jako produkční koncertů a kulturních akcí. Nyní pracuje jako Marketing Operation Manager dvou pražských fitcenter (Fitness Klánovice a Fox Gym). Je vdaná a má dvě děti.

  1. Leží Vám na nočním stolku stohy o marketingové strategii nebo se tam najde nějaká próza či magazín?

Nejen prací je člověk živ. Samozřejmě nepodceňuji sebevzdělávání, ale ložnici beru jako zónu klidu, kde se ráda věnuji odpočinku. Proto na mém nočním stolku leží převážně beletrie, vybírám si podle nálady.

  1. Kde jste se viděla před deseti lety a kam směřujete nyní? 

Před deseti lety jsem pracovala ve zcela odlišném segmentu, věnovala jsem se propagaci a produkci koncertů na Pražském hradě za účasti prezidenta ČR. V této době jsem se domnívala, že svoji budoucnost spojím výhradně s produkcí kulturních akcí. V současné chvíli mě mé profesní působení ve sféře fitness zcela naplňuje a ráda bych v něm zůstala i nadále. Obě mnou vedená fitcentra beru jako své třetí dítě, a proto věnuji nemalé úsilí jejich rozvoji.

  1. Co Vás baví na marketingu a co přímo na Fitness Klánovice?

Na marketingu mě baví hlavně kreativní část, tzn. vymýšlení marketingových kampaní a hledání efektivního komunikačního mixu. Na Fitness Klánovice, mimo operativního řízení fitcentra, mě baví vytvářet obsahy sociálních sítí, které připravuji a publikuji každý den.

  1. Svět pohybu a zdravého životního stylu se stále někam posouvá. I zde je vidět, že individualita má navrch a lidé, zdá se mi, raději míří do “butikových“ fitness klubů, kde je kladen větší důraz na detail a vztah s klientem. To se jistě projevuje i v péči o zákazníka, tedy celkové marketingové strategii. Jak vnímáte změny? Čím se dnešní zákazník odlišuje?

Vnímám obecný trend, který neplatí jen pro fitness, kdy jsou klienti náročnější a upřednostňují kvalitní a individuální přístup. Tento trend nejen následujeme, ale zároveň i spoluvytváříme naším přístupem k zákazníkům. Naše klienty se vždy snažíme poznat, pochopit jejich potřeby a připravit jim plán přímo na míru.

  1. Mnozí by Vám mohli závidět, jste, jak se říká, u zdroje, nemusíte nikam za pohybem. Je to jenom naše iluze ?

Přestože se to může zdát samozřejmé, během několika prvních měsíců v této roli jsem se ke cvičení dostala pouze jako pozorovatel, abych poznala práci svých trenérů a byla schopna připravit strategii pro další rozvoj Fitness Klánovice tak, abychom naplnili očekávání našich klientů. Nyní se pravidelně věnuji cvičení v jednom z našich dvou fitcenter.

6. Crossfit je zřejmě symbolem Vašeho fitness klubu, ale není úplně každému známý. Věda poslední dobou indikuje, že krátké intenzivní pohybové aktivity jsou mnohem efektivnější a pro naše zdraví prospěšnější nežli dlouhé tratě, ať už běhu či plavání… Jak to vidí Váš tým?

Na tuto otázku odpověděl náš trenér Ludvík Buriánek takto: „Dobře vedený silový, silově/kondiční trénink opravdu vychází ve studiích posledních let k tomu nejefektivnějšímu napříč cíli klientů. Ať už je to redukce váhy, bolesti zad, kloubů nebo rehabilitace. Vzhledem k pohybovému deficitu a převaze intelektuálních zaměstnání se aerobní činnost, oproti zmíněnému silově/kondičnímu tréninku, jeví jako neefektivní z hlediska redukce váhy a cíle „dostat se zase do kondice“ nebo „začít se sebou něco konečně dělat“. Běh na dlouhé tratě pak může být, vzhledem k dlouhému vysedávání dnešní populace a náročnosti správného provedení, vlastně nebezpečný. Neznamená to však, že nemá v celé skládačce silově kondičního tréninku své místo, naopak. Nemělo by to ale tvořit kostru celé práce na sobě sama. Neběhejte, prostě začněte cvičit a do toho si jděte občas zaběhat. Crossfit jako takový je systém pro pokročilejší cvičence, jehož základ by měla vždy tvořit silově kondiční příprava, se kterou rádi poradíme.“

  1. Na co byste nalákala naše zákaznice a čtenářky? :-) 

Kromě špičkového vybavení, rodinné atmosféry, profesionálního týmu a samozřejmě nabídky skupinových lekcí přímo pro ženy, nabízíme nadstandardní osobní přístup ke každému klientovi. Také otevíráme cvičební lekce pro děti, během kterých si maminky u nás mohou zacvičit. První skupinové lekce máme pro každého zdarma, tak ať se klientky nebojí a přijdou zažít na vlastní kůži Fitness Klánovice.

  1. Co je na Vaší práci nejtěžší a na co se těšíte každý den?

Neřekla bych nejtěžší, ale určitě může být nevýhoda, že mám práci, která mě zaměstnává v podstatě neustále. Záleží mi na tom, aby vše fungovalo bezchybně, nevypínám ani při večerech s rodinou, za což se jim tímto omlouvám! :-)

Na druhou stranu skutečnost, že jsem pohlcena svoji prací, která mě naplňuje, je to nejlepší, co mě mohlo potkat. A tím se dostávám ke druhé části otázky, na co se těším: atmosféra našich fitcenter, můj tým, setkávání s našimi klienty. Baví mě prostě chodit do práce, a tak by to, dle mého názoru, mělo být u každého!

  1. Co pro Vás znamená život?

Život je radost. Dala už jsem světu další dva nové životy, tak vím o čem mluvím. :-)

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách