Mytí rukou, neolizování lžic v rodině, když jsou někteří členové nemocní… to jsou asi základní věci, ale vůbec si neuvědomujeme, kolik všemožných bakterií a virů se k nám dostane skrze tužky, peníze, prostě vše, co koluje mezi lidmi. Někde něco podepisujeme, půjčí nám tužku, platíme neustále s penězi, které kolují, saháme na kliky atd. Zkuste v tomto období, kdy jsou nemoci časté, eliminovat tyto kontakty – berte si svoji tužku, určitě neberte do rukou tu na poště, kde projde mnoho lidí. Zkuste platit častěji kartami a noste v kabelce nějaký dezinfekční roztok z lékárny, kterým si myjte ruce několikrát v průběhu dne, obzvlášť po sahání na kliky.

Co dál? Umyjte si mobil. Ten necháváme také na všemožných místech!

Strava je jasná, ale přeci jen zmíním, že strava s menším obsahem rychlých cukrů nás dělá silnější. Je prokázáno, že lidé s vyváženou stravou s dostatečným množstvím kvalitních bílkovin mívají silnější imunitu. Když Vám onemocní dítě, je rozhodně lepší nedávat mu mnoho cukru, který organismus oslabuje. Dejte si také pozor na všemožné slazené vitaminy atd.

Spánek asi není třeba příliš rozebírat, tělo potřebuje regenerovat. U dětí krásně vidím, jak jsou schopny se za noc velmi dobře zregenerovat, když večer dostanou nějakou vitaminovou podporu na imunitu – ráno je většinou po příznacích. Kdežto já, když v noci pracuji a v druhé půlce noci vstávám k dětem, se z nemoci oklepávám o něco déle. Dopřejte si spánek! Je to blahodárná injekce toho nejlepšího, co si můžete dopřát.

Krásný zbytek víkendu, Zdenka@pravaja

 

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem