Na Facebooku jsem psala o vrstvení vody s oleji a přišly dotazy. Co že to přesně je?

Tak tedy. Krém je kombinace nějakého tuku a vody, tyto dvě složky se ale přirozeně odpuzují, takže se musí většinou nějakou chemickou cestou spojit, aby vznikl krém. Když si kupujete krém, je tam většinou nejvíce vody. Když si kupujete olej, máte v rukou 100% aktivních látek.

Upozorňovala jsem na to, že olej je velmi intenzivní produkt a měl by vám vydržet hodně dlouho oproti krému. Ale je důležité, uměj jej používat dle potřeby pleti a dle ročního období.

Většinou je doporučováno obličej umýt, vyčistit, následně tonizovat, poté hydratovat, a pak ještě nějaká regenerační vyživující péče. To je hodně produktů, že :) Jsem přesvědčena, že olej toto vše umí.

Voda je hydratace. Pleťové vody mají tonizovat a dodávají hydrataci. Voda vám ale teče i doma z kohoutku. Když chcete kůži hydratovat, což je dobrá věc, kůže má více elasticity, tak jednoduše musíte dostat k oleji tu zmiňovanou vodu.

Můžete na hodně vlhký tampon přidat dávku oleje, a tím otřít celý obličej – vlastně jej takto čistíte, odličujete a současně hydratujete. Pokud jste mladé, může vám toto úplně stačit jako celková péče. Pokud jste starší, tak následně na suchou kůži ještě přidáte pár kapek už jenom čistého oleje třeba kolem očí, a to je již regenerační výživa, která dokončí proces eliminace drobných vrásek.

Nebo můžete do dlaní nad umyvadlem pustit vodu a nanést vodu na obličej, následně do rukou olej a krásně vmasírovat do tváří, čela, doslova se tím umýt.  Toto je vhodné, když máte víc času a chcete do kůže dostat i více té vody/hydratace. Poté ručníkem obličej vysušte – jen tak poklepáním, ne vše setřít.

Pak už si můžete jenom hrát s typy oleji dle nálady, dle obsahu živin atd. Některé směsi jsou ideální ráno, úžasně vás osvěží, probudí, jiné jsou smyslné, zklidňující pro večerní péči. V každém případě dle mě to je nejlepší cesta, jak obličej hydratovat a současně vyživovat – vrstvením vody s oleji. Tak snad jsem to dobře vysvětlila :) Jestli ne, křičte na mě :)

Zdenka@pravaja

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem