S přibližujícím se létem všechny z nás toužíme po zdravé, zářivé, hladké pokožce, která políbená sluncem vypadá ještě o něco lépe. S tím přichází množství otázek. Jak se o pleť v létě správně starat? Mohu kosmetiku Pravájá kombinovat s SPF krémem? A co make-up?

Než začneme spoléhat čistě jen na ochranný faktor v kosmetice, obraťme se sami k sobě. Buňky ve zdravé pokožce mají delší životnost a mnohem lépe se obnovují. Proto je na místě zeptat se sami sebe – Co mohu udělat pro svou pokožku, aby byla zdravá a krásná.

To nejdůležitější se děje uvnitř našeho těla. Přeci jen, kůže je naším největším orgánem. Kvalitní a pestrá strava nám poskytne potřebné živiny. Naše pokožka ocení potraviny bohaté na minerály, především zinek. Dále vitamíny A, B, C a E. Důležité jsou i zdravé tuky – zejména omega-3 mastné kyseliny.

Zvýšená konzumace ovoce, zeleniny a doplňků stravy týden před dovolenou samozřejmě nezajistí to, že se budete moci celý den vystavovat slunci na pláži a kůže si s tím nějak poradí. 😊 Zdravá a krásná pokožka je záležitostí dlouhodobé péče. Vše, co našemu tělu dopřejeme, se nám dříve či později vrátí.

Dalším krokem k podpoře zdravé pokožky je živinově bohatá kosmetická péče. Některé plody jako třeba brusinky a černý rybíz údajně vykazují velmi mírnou SPF ochranu. Čím bohatší pleťovou péči používáme, tím více podporujeme přirozenou obranyschopnost. Černý rybíz je v naší Obnově Krásy, koncentrovaně v Intenzivní Revitalizaci a brusinky jsou na prvním místě v Nočním Hyacintu.

Rozhodně se nevyplatí kombinovat přírodní kosmetiku s chemickými opalujícími krémy. Většinou bývají plné silikonů, které se s přírodními složkami moc nesnesou. Konvenční opalující přípravky jsou navíc plné látek, které škodí nejen našemu tělu, ale i životnímu prostředí. Mimo silikonů jde třeba o parabeny, nanočástice, hliník nebo chemické filtry. U frekventovaných bazénu a pláží si můžeme všimnout toho, jak na hladině plavou mastné fleky právě z přemíry chemie v opalovacích produktech. Už jsem se dokonce setkala s místy, kde jsou opalovací krémy přímo zakázané.

Vhodné jsou tedy přírodní opalovací krémy s minerálními filtry. Pravájá opalovací produkty ve své nabídce nemá, ale na trhu kvalitní přírodní produkty jsou, stačí trochu zapátrat a zaměřit se na jejich složení. Jsou bezpečné, protože fungují čistě mechanicky – na pokožce vytváří slabou vrstvu, která sluneční paprsky odráží. Nejčastěji se jedná o oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý. Je však třeba počítat s tím, že se hůře roztírají a zanechávají na pokožce bílý film – ten právě zaručuje danou ochranu proti UV záření. Pokud se budeme snažit jej rozetřít do ztracena, snižujeme tak i SPF přípravku. Výrobci předpokládají, že bude krém aplikován v tloušťce dvou miligramů na centimetr čtvereční. Podle průzkumů však většina lidí aplikuje ani ne polovinu tohoto množství. O polovinu se pak tedy snižuje i SPF faktor.

Pokud vám záleží na SPF ochraně a plánujete nosit make-up, vhodné je sáhnout přímo po make-upu s SPF faktorem a vynechat na pleti samotný opalovací krém. Pleť pak nebude zatížena několika kosmetickými vrstvami a bude moci volně dýchat. Báječně poslouží Krémový make-up BAIMS s SPF 30. Má tužší konzistenci, ale báječně se nanáší navlhčenou houbičkou nebo v kombinaci s kapkou oleje.

Slunce nám je obrovským pomocníkem. Dodává nám vitaminy, zlepšuje náladu a vše se s ním zdá barevnější a veselejší. Není třeba se jej bát – dává život všemu kolem nás. Je však třeba k němu přistupovat vědomě a s vystavováním se slunci zacházet citlivě a vnímavě. To je tou nejúčinnější ochranou.

Káťa@Pravájá

 

Pin It on Pinterest

Share This

MŮJ RITUÁL
odběr magazínu a novinek Pravájá

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem