Stejně jako zářivé tváře i zdravé vlasy jsou symbolem ženské vitality. PRAVÁJÁ na přirozenou krásu pamatuje v celkovém spektru živin pro ženy dle věku v programech Hektická a Báječná, ale pro krásu bychom měly jít ještě dál – vyhýbat se polotovarům! Můžeme si to namlouvat, ale žádný šampón nezachrání špatnou stravu. Znáte ty řeči maminek, jak jim těhotenství zničilo vlasy, zuby atd., věřte, že můžete mít deset dětí a krásu si zachováte, když budete mít dostatek živin.

Barvu vlasů můžeme udržovat s ořechy, jsou napěchované mědí, která hraje klíčovou roli v tvorbě melaninu, a ten nám pomáhá udržovat pigment (barvu vlasů). K tomu jsou bohaté na omega oleje a vitamin E, takže nám vyživují vlasy od samotných kořínků po jejich konečky.

“Mrtvým“ vlasům se vyhneme bílkovinami. Vlasy jsou převážně z bílkovin, pokud se vyhýbáte masu nebo se stravujete stylem pečivo a něco k tomu, mohou Vám chybět kvalitní bílkoviny. Quinoa je jedním z nejkvalitnějších rostlinných zdrojů bílkovin, obzvlášť bohatý na lysin a biotin, který údajně podporuje vlasový objem.

Ovšem vždy jde o kombinaci faktorů, žádné množství bílkovin nezachrání vypadávaní vlasů, pokud máme nedostatek železa. Bez železa se vlasy “dusí“ a přestávají růst. Čočka je super zdroj pro krásné dlouhé lokny.

A místo šamponů proti lupům zkuste jednou týdně krevety, ústřice či kraby. Jsou bohaté na zinek, který vyživuje žlázy produkující olej kolem vlasových folikulů. Jestli Vám mořské potvůrky nechutnají, tak to nahraďte dýňovými semínky.

No a bez vajíček PraváJá odmítá fungovat :-), jsou to živinové bomby plné super bílkovin, vitaminu D, béček, biotinu, omega olejů a extra živin pro bystrou mysl.

Ať se Vám daří. Zdenka.

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem