Běh v zimě může být skvělým posílením imunity. Přesto trénování a běh v chladném počasí má svá specifika a je vhodné se na to připravit.

  • Protažení. Před během tělo protáhněte a zahřejte několika výskoky, abyste předešly úrazům.
  • Vybírejte oblečení. Nikdy nejde o špatné počasí, jako spíše o špatné oblečení. Navlečte se do několika vrstev. Lépe sundávat vrstvy, nežli promrznout. Nezapomeňte na ruce a hlavu.
  • Hlídejte si dech. Nejlépe dýchat nosem, vzduch má čas se před vstupem do plic zahřát. Pokud běh takto neudýcháte, zvolněte nebo mějte šálu před ústy.
  • Tekutiny. Pití je při zimním běhu extra důležité. Jestli chcete běhat delší trasy, mějte u sebe pití.
  • Návrat do tepla. Po běhu chvíli zůstaňte venku, nechte tělo zklidnit, protáhněte se až v teple. V zimě svaly rychle prochladnout, není dobré ukončit trénink intenzivně a rychle. Je důležité poslední část dojít krokem a protahování dokončit již v teple domova s teplým čajem.

Imunitní systém je třeba podporovat po celý rok, ale v chladném období ještě více. Několik porcí ovoce a zeleniny v průběhu dne a vyvážená strava plná vitaminů/minerálů/olejů by měla být samozřejmostí, pokud chcete být v top formě :-)

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách