Bio potraviny? Holky, dnes trochu z jiného soudku. Občas se ptáte, jak to vidím s bio potravinami. Když jsem zakládala Pravájá, tak jsem si říkala, že nikdy nebudeme nikoho strašit nemocemi a hrozbou rakoviny, a tak marketingově budovat bio klientelu na negativním základu. Takových firem je již dost, asi jste už slyšely příběhy, jak vám změří magnetem cosi…pak odcházíte s 30 kapslemi za 700,- Kč. s pocitem, že to potřebujete…

Všude je něco, každý příběh má většinou více příběhů a pohledů. Dle mě je důležité nemyslet si, že ta naše pravda je jediná a konečná, vždy musíme být ochotni uznat novou pravdu, pokud dokládá nová fakta. Všichni víme, že mnoho surovin, které se kdysi běžně prodávaly, jsou dnes zakázané a je stále mnoho surovin, které jsou na seznamu pouze potenciálně nebezpečných surovin a jsou volně a hojně prodejné v mnoha běžných produktech. Je zcela možné, že za dalších 20 let se i ony ocitnou na seznamu zakázaných. Já to ale nevím!

Na druhou stranu i v přírodních surovinách je mnoho látek, které jsou rakovinotvorné a je třeba je regulovat. A to vím :) Naše kosmetika je zcela přírodní z jednoho úplně jednoduchého důvodu – je to nelepší pro naši pleť. Nejde o to, že tam není špatná chemie, jde o to, že tam jsou naprosto skvělé věci a nic lepšího asi není.

A teď k té rakovině. Také nad tím často přemýšlím, ty statistiky jsou hrozivé. Je to nemoc, která tady dříve nebyla, dnes má každá z nás poměrně velkou šanci, že ji něco takové postihne. Ale osobně si nemyslím, že je to výsledek nějaké chemické látky v kosmetice nebo v potravinách.

Tuším, že největší zlo, které si samy děláme, je bídná strava a nedostatek pohybu. Škodlivá chemie je všude ve vzduchu, ve vodě, v produktech, v půdě. Naše těla jsou na ni zvyklá. Je to samozřejmě špatně a určitě je dobré tuto zátěž eliminovat na nejnižší možnou úroveň. Ovšem mnohem horší mi přijde to, co jíme jako stravu. Špatná chemie je nějak regulovaná, ale kolik vymletých rohlíků sníte, vám již nikdo nereguluje!

Naše těla se musí těchto látek nějak zbavit v rámci detoxikace, a pokud nemáme dostatek živin, tak detoxikace jednoduše pokulhává, pak se začínají objevovat ty běžné neduhy, které se ale lečí izolovaně nebo vůbec. Únava se se bere jako něco normálního, přitom tomu tak vůbec nemusí být.

Nekupuji všechnu zeleninu a ovoce v bio kvalitě, vlastně skoro vůbec, protože ani nevím, zdali pak mám v ruce skutečně tak čistou surovinu. Pro mě je důležité denně konzumovat co nejvíce zeleniny a ovoce, aby tělo neustále dostávalo živiny pro boj s nemocemi a zbylo mu také na péči o přirozenou krásu. A k tomu bezpochyby patří pohyb. Pořád si vozíme zadečky v autech, k supermarketu se snažíme zajet tak, abychom byly co nejblíž u dveří, v práci sedíme, nebo stojíme…Tělo se musí hýbat. A dle mě se naší západní civilizaci podařilo spojit několik negativní faktorů v celkově velmi nezdravý životní styl, který k těm nemocem vede.

Zde ještě znovu přikládám odkaz – jak správně používat pleťové oleje, protože to některým uniklo https://pravaja.cz/jak-pouzivat-pletove-oleje/

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem