Každá z nás je jedinečná a pro každou z nás znamená krása něco trochu jiného. Proto i naše cesty k ní se někdy mohou trochu lišit. Jinak tomu není ani v srdci našeho týmu – každá z nás má své beauty rituály trochu odlišné. Jaká jsou tajemství krásy podle Zdenky, Klárky, Niki a Káti? Nahlédněte a inspirujte se. :)

 

Zdenka

Svoji péči o pleť začínám v kuchyni kvalitní snídaní a dvěma sklenkami čisté vody. Voda a živinově bohatá strava je to nejdůležitější pro naši celkovou krásu. Každý den se těším na svoji snídani a to je víceméně stejná 😊 Ovesná kaše, půlka jablka, půlka banánu a v létě cokoliv dalšího je na stromech a keřích. K tomu oleje ze semínek a ořechů, lžička kakaa, lesního medu a jsem naprosto spokojená! Množství vloček si vážím, ráno si odměřím 100g suchých čistých ovesných vloček (žádné snídaňové kupované mixy), to uvařím ve vodě (můžete i s mlékem samozřejmě) a ráno sním polovinu až dvě třetiny. Zbylou část sním odpoledne jako svačinu nebo sladkou tečku po obědě. Dvě sklenky vodu jsou nenahraditelné. Když to nevypiju, tak se to v průběhu dne hůře dohání a na pleti je to okamžitě znát.

A pak samozřejmě přichází Pravájá v několika vrstvách dle momentální nálady a potřeby. Většinou v teplé sprše zapracuji kapičku nějakého olejového séra, ráno častěji sahám po Městském detoxu. Je to nabíjející. Poté na suchou kůži začnu vrstvit péči, protože mám sušší typ pleti. Nyní v zimě vše navyšuji. První vrstva v dlaní smíchané hydratační sérum Neroli Rosa + Obnova krásy, to nechám chvilku vstřebávat. Poté druhá vrstva Krémová hydratace + nyní k ní přidávám naše nové Noční sérum 😊, kterého se nemohu nabažit. Stačí opravdu malinko, mělo by to být něco extra, je to velmi hutné a botanicky výživné.

Výsledkem je krásná šťavnatá pleť. 😊

 

Klárka

Mé beauty rituály se liší dle toho, co má pleť potřebuje, nebo na co mám v danou chvíli náladu. 😊 Miluji tu rozmanitost, že mohu všechny produkty kombinovat, dle mé aktuální potřeby. Kdybych ale měla vypíchnout pouze ty, bez kterých se má každodenní péče neobejde, bylo by jich hned několik.

Brzké vstávání je díky mému rannímu rituálu, na který se vždy velmi těším, o něco snesitelnější. 😊 Jako první si vychutnávám květovou vodu Neroli Květ s Městským detoxem. Tato kombinace mě po ránu hezky probudí, osvěží a jako bonus mám dokonale vyčištěnou pleť. Dále již na suchou pokožku aplikuji hydrataci Neroli Rosa a nějakou lehčí olejovou péči. Jelikož trpím spíše mastnější pletí, ráno mám nejraději Intenzivní revitalizaci, jelikož je lehká, hezky se vstřebá, pokožku zklidní a ta je následně připravena na nanesení make-upu. Co se týče make-upu, zde jsem mnohem více konzervativní a na běžné denní líčení si vystačím s pár produkty. Tekutý make-up Nude, tvářenku v létě používám spíše Old Rose, nyní v podzimním období jsem přesedlala na Glamour, tužka na obočí Medium a řasenka. Mám ráda něžné líčení s rozjasněnou pletí.

Večerní rituál je můj nejoblíbenější. Je to chvíle, kdy se zavřu do koupelny, pustím hudbu a vím, že mám čas jen sama pro sebe. Přestože se v make-upu cítím dobře, miluji ten pocit odlíčené a čisté pokožky. S čistým svědomím mohu říci, že bez vyčištěné pleti do postele nikdy nelehnu. Odličuji se ve sprše osvěžujícím odličovacím olejem, který dokonale rozpustí make-up a veškeré nečistoty, které na pokožce za celý den ulpěly. Ještě ve sprše nanesu tělový olej Dotek hyacintu, který mě zahalí do smyslné vůně a já mám tak rázem domácí spa. Následuje květová voda Neroli Květ, pomocí které stáhnu zbytky odličovacího oleje a která pleť báječně připraví na další krok. Večer pokožce dopřávám výživnější péči, aby se mohla během noci hezky regenerovat. Nejdříve nanesu Rozjasňující růži, kterou v dlaních smíchám s hydratačním sérem Neroli Rosa a vmasíruji do pokožky. A následně přidám kapičku našeho nového séra Noční hyacint, která je absolutním balzámem pro duši. Miluji jeho podmanivou vůni, která je návyková, pomáhá mi zpomalit a dodává pocit hluboké harmonie.

Nyní před zimou jsem navíc nově zařadila Dry Patches, který všechno v mé pokožce krásně uzamkne a ráno je má pleť krásně hebká a spokojená. 😊

 

Niki

Ráno začínam rozcvičkou. Najradšej si idem zabehať, inokedy si dám ľahkú jógu, ak však ráno nemám čas, tak si venujem aspoň 5 min, počas ktorých sa celá ponaťahujem. Po cvičení sa snažím ráno zaradiť aj dýchacie cvičenie spojené s meditáciou. Počas víkendu cvičenie nahradím prechádzkou v lese so psom.

Čo sa týka ranného pleťového rituálu, tak momentálne najčastejšie používam kvetovú vodu v kombinácii s Mestským detoxom. Jeho vôňa ma ráno krásne osvieži a cítim, že jeho antibakteriálne zloženie chráni moju pokožku. Veľmi sa mi páči, že vytvorí ochranný štít pred mestským ovzduším. Pred odchodom do práce sa ešte znažím vypiť 3-5 dcl vody/ vody s citrónom alebo čaju, záleží na ročnej dobe. Obľúbený rituál v práci je osvieženie vzduchu pomocou difúzera s esenciálnym olejom a samozrejme vychutnanie si dobrej kávy. Ideálny večerný rituál je dať si večeru so snúbencom. Dobré jedlo a náš čas.

V sprche si hĺbkovo vyčistím pleť produktom, ktorý pripravujeme a práve testujeme. Hĺbkové čistenie nerobím každý deň, ale pocitovo, keď mám pocit, že to pleť potrebuje a je mastná. U mňa dosť záleží na fáze cyklu. Po sprche mám pokožku vlhkú a ešte si ju dohydratujem kvetovou vodou a vyživým buď napravujúcim koncentrátom, ak potrebujem pleť skľudniť alebo obnovou krásy, ak mám pocit, že pleť potrebuje viac vyživiť. A večer si rada doprajem masáž plosky nôh pomocou masážnej loptičky s bodlákmi a na telo používam masážny valec/roller a približne raz mesačne si doprajem aj masáž od profesionála. Striedam rôzne techniky – manuálnu terapiu, kraniosakrálnu terapiu, lymfodrenáž.

 

Káťa

Moje wellness rituály se většinou odvíjejí od mého vnitřního klidu. Pokud jsem správně naladěná a spokojená uvnitř, odráží se to na všem ostatním. Proto se snažím svoje rána začít tak, aby mě co nejlépe připravila na celý den. Zvykla jsem si chodit na ranní procházky do přírody, udělat si bylinkový čaj, zapálit vonné tyčinky či vykuřovadla a vychutnat si výživnou snídani. Také ranní smoothie mi vždycky dodá spoustu energie. Poté si dopřávám chladnější sprchu, a následnou pleťovou péči. V tuhle denní dobu většinou sahám po kombinaci Intenzivní revitalizace, hydratačního séra Neroli Rosa a kapky Rozjasňující růže. Moje pleť je pak rozzářená a hebká i v případě, že jsem toho třeba v noci moc nenaspala nebo se necítím úplně k světu.

Večer často maluju, což mi pomáhá urovnat si myšlenky a vyjádřit svoje emoce. Ke klidnému spánku mi pomáhá jemná večerní jóga. Také ráda tančím, čímž ze sebe vždycky dostanu případné přebytky energie. Svou pleť rozhýčkám svými oblíbenými produkty z našeho repertoáru – nejprve pleť odlíčím Odličovacím olejem a ve sprše dočistím báječným Mořským krystalem od Awake. Poté používám hydrataci a olejová séra dle nálady, ale mou oblíbenou večerní kombinací je Krémová hydratace s Obnovou krásy. Jsem nadšenkyní do vůní a vzrušující vůně naší Obnovy vždycky omámí moje smysly a dodá mi pocit luxusu a výjimečnosti. Občas jí trochu plýtvám a nanáším si ji i na tělo, protože se té vůně zkrátka nemohu nabažit. 😊

Snažím se před spaním omezit telefon a jiná elektronická zařízení, takže většinou ulehám s knihou, která je krásnou tečkou za mým dnem. Snažím se, aby mé rituály byly pomalé a udržitelné, abych u nich byla schopná vydržet trvale a dělaly mi radost.

 

 

Káťa@Pravájá

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem