Suchá a citlivá pokožka dokáže pořádně potrápit. Když má kůže nedostatek hydratace, dochází lehčeji k narušení její ochranné bariéry a není schopna se dostatečně chránit před škodlivými vlivy zvenčí. Svědění z vysušenosti pak vede ke škrábání a ze suché pokožky vzniká ekzém a jiné kožní neduhy.

Pečující kosmetiku pro takto narušenou kůži je třeba vybírat velmi pečlivě.  Měla by především doplňovat hydrataci ve spojení s tukovou výživou, která nezůstává na povrchu, ale krásně vše uzamkne uvnitř. Důležité je vyhýbat se parfemaci. Některé přírodní esenciální oleje mohou pokožku v tomto stavu podráždit.

Pro takové ošetření jsme vybraly balzám od Awake Dry Patches, který pokožku hydratuje do hloubky a následně ji dlouhodobě udržuje vláčnou. Mimochodem tento efekt ocení i hlubší vrásky :)

Pokud je pro vás Frankinsense balzám příliš intenzivní z hlediska množství olejů/másel, tak novinka Dry Patches od Awake by mohla být tou správnou volbou. Balzám můžete používat na pleť či lokálně na jakékoli vysušené či podrážděné části těla. Je velmi vhodný také pro pokožku trpící ekzémem, lupénkou a růžovkou.

Pojďme se podívat trochu blíže na klíčové složky tohoto přírodního pokladu.

 

Ceramidy

Ceramidy mají značný podíl na tom, jak mladistvě a zdravě vypadá naše pokožka. Jedná se o molekuly lipidů, tedy tuků, které se přirozeně vyskytují v naší pokožce a vytvářejí nezbytnou ochrannou vrstvu pleti. Jsou tedy zcela zásadní pro obnovu a hydrataci kožní bariéry. Pokud je vaše pokožka suchá, podrážděná a svědivá, nebo pokud trpíte kožními problémy jako jsou ekzém, lupénka a růžovka, na vině může být právě nízká hladina ceramidů. Právě proto balzám Dry Patches obsahuje organický slunečnicový olej s podílem 68% ceramidů a olej z pšeničných klíčků, který obsahuje 55% ceramidů.

 

Organické bambucké máslo

Bambucké máslo je malý přírodní zázrak známý pro své hydratační a ochranné účinky. Zanechává na pokožce sametovou ochrannou vrstvu, udržuje pleť mladou a probouzí ji k životu. Obsahuje přírodní antioxidační látky – vitamíny A, E, F, kyselinu skořicovou a nenasycené mastné kyseliny. Již celá staletí je používáno na hojení pokožky spálené sluncem, podráždění, ekzému, lupénky a celé řady dalších kožních problémů.

Značka Awake používá bambucké máslo z udržitelných zdrojů. Vyrábí jej ručně ženy ze subsaharských oblastí již po desítky let v těch nejlepších podmínkách.

 

Organický olej z kadidlovníku

Kadidlo je využíváno po staletí pro své spirituální i léčivé účely. V tradiční medicíně je využíváno pro své protizánětlivé a antiartritické účinky. Studie prokázaly, že kadidlo, zejména Boswellia Carterii, kterou používá právě Awake Organics, aktivně pomáhá proti různým bakteriálním infekcím a kvasinkám. V balzámu Dry Patches má své místo právě z těchto důvodů – chrání pokožku před nežádoucími bakteriemi, zmírňuje záněty a zklidňuje bolestivé svědění.

 

Kyselina stearová

Kyselina stearová je nasycená mastná kyselina, která se přirozeně nachází v mnoha živočišných i rostlinných tucích. V balzámu Dry Patches je využita kyselina stearová derivovaná z kokosu, je tedy 100% veganská. Právě kyselina stearová pomáhá pleť vyživit a udržet hydrataci hluboko v pokožce a obnovit její ochrannou bariéru.

 

Káťa@Pravájá

 

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem