Pravidelně si čtu příspěvky doktorky Margit Slimákové (specialistka na zdravotní prevenci a výživu), ona mě prostě baví – nebojí se říkat věci nahlas tak, jak je vidí. Nedávno mě velmi pobavil její komentář k firmám, které rozdávají drahé certifikáty, dle kterých se lidé mají lépe orientovat v supermarketu a nakupovat tak „zdravé potraviny“.  I ona si myslí, že to je pěkná hloupost, protože ty potraviny jsou mnohdy polotovary obsahující věci, které vůbec zdravé nejsou. Ve zdravé výživě můžeme nechat nemalý obnos peněz a mít tašku plnou ne vůbec zdravých potravin.

Toto mi připomnělo situaci s naší kosmetikou. Vyrábíme 100% přírodní kosmetiku, protože jsem přesvědčena, že na naši pleť nic jiného nepatří. Nabízely se různé certifikace, ale k čemu by nám byla certifikace, když vůbec negarantuje 100% čistý obsah? Získat například bio certifikaci neznamená, že vyrábíte 100% bio produkt.  Jde to poměrně chytře obejít různými poměry. No, nevím, jak to mají jiné firmy, ale naši zákazníci umí číst – na naší etiketě vidí, že tam není nic než 100 % přírodního obsahu…

Ale zpět ke stravě, mořské řasy a kdejaké superpotraviny pro nás nemají větší přínos, nežli má kloudná porce zeleniny (mrkev, celer, brokolice, lusky…). Já si nedovedu představit den bez takového jídla, je to absolutně nenahraditelné.
A víte, jak je to super pro děti? K nezaplacení! A to patřím mezi ty, kteří doplňují vitaminy, protože mi strava nestačila k tomu, abych se vyhýbala antibiotikům. Strava je stále srdcem mé vitality. Nezměníme množství vozidel, míru nečistot v ovzduší, v půdě atd., ale můžeme jíst celé a čerstvé suroviny. Polotovary nám mohou škodit nejenom svým pozměněným složením, ale i tím, že jsou výrobním procesem ochuzeny o své přirozené živiny.

Krásné září!

Zdenka@pravaja

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách