DETOX / PROČIŠTĚNÍ

JÁTRA JSOU ZRCADLEM NAŠEHO ZDRAVÍ

Představte si misky váhy, na jedné straně jsou škodlivé látky, které játra musí odvést z těla pryč, na straně druhé jsou živiny (vitaminy/minerály), které játra k této funkci potřebují. Když se rozbije rovnováha a tělo má méně živin nežli má látek nutných se zbavit, detoxikace pokulhává a my chřadneme.

Vůbec není na škodu, 2x až 4x do roka tělu odlehčit stravou – navýšit příjem živin na maximum a co nejvíce snížit toxickou zátěž.

Detoxikační plán

Nová pravidla:

  1. Denně vypijte 8 sklenic vody.
  2. Každý den vypijte velkou sklenici domácího džusu z mrkve a jablka s nastrouhaným zázvorem.
  3. Denně snězte 2x velkou hrst ořechů a rozmixovaných semínek.
  4. Nejvíce jezte: citrusy, kiwi, červené hroznové víno, v zimě asi jen mražené borůvky, maliny a ostružiny a ze zeleniny: červené papriky, brokolici, červené zelí, mrkev, květák, kapustu, špenát, růžičkovou kapustu, červenou řepu, batáty, rajčata.
  5. V malém množství jezte: celozrnnou rýži, ovesné vločky, quinou – ne víc jak 2x denně a malé porce.
  6. Ryby – 1x denně.
  7. Banány a brambory – max. 1x denně.
  8. Zcela se vyhněte: masu, pečivu (vše, co obsahuje lepek), sladkostem, mléku a mléčným výrobkům, vejcím, těžkým tukům/sádlo/máslo, kofeinu, cigaretám, alkoholu, ideálně i lékům, dále polotovarům a všemu, co obsahuje umělá barviva, sladidla a jiné nepřirozené látky.

Zdenka@pravaja

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem