Pokud toužíme po zdravé, zářivé a mladistvě vypadající pleti, je důležité starat se o ni jak ráno, tak večer před ulehnutím do peřin. Zatímco úkolem denní péče je zejména hydratace žíznivé pleti a její ochrana před nastávajícím dlouhým dnem, noční péče se stará zejména o regeneraci. S těmi správnými nočními pomocníky od Pravájá se skutečně vyspíte do krásy. 😊

 

Zatímco spíme, každá část našeho těla je aktivní a vykonává přesně tu práci, pro kterou je určena. Většina regeneračních a obnovujících procesů se děje v noci, z čehož můžeme získat ty nejlepší výsledky právě následováním správných večerních rituálů péče o pleť. Botanicky bohatá kosmetika napěchované živinami urychlí regenerační proces a odměnou je zdravá pokožka bez chybičky.

 

Odličování

Jedním z největších hříchů péče o pleť je ulehnout večer do postele s neodlíčenou pletí. Nestačí však pouze umýt pleť vodou. Spousta dekorativní kosmetiky je vyvinuta tak, aby na pleti dlouho vydržela, proto jejich čištění často není zrovna snadné. Za nejefektivnější odličovací metodu je obecně považováno dvoufázové čištění. V prvním kroku se zbavíte make-upu pomocí odličovače na bázi oleje, který buď krouživými pohyby vmasírujete do pleti a následně setřete vatovým tamponkem či ručníkem, nebo jej aplikujete rovnou na navlhčený vatový tamponek. Důležité je olej z pleti následně setřít absolutně dosucha. Druhým krokem pokožku dočistíte pomocí květové vody.

 

Hloubkové čištění

Po odličování přichází na řadu samotné čištění. Obecně se doporučuje peeling provádět přibližně 2-3x týdně, ale náš Mořský krystal od Awake čistí pleť tak šetrně, že jej lze využívat pro každodenní čištění pleti. Pro mě osobně je zcela nepostradatelným pomocníkem, kterému vděčím za hladkou a zářivou pleť. Stačí ve sprše vmasírovat do obličeje množství přibližně o velikosti hrášku a poté smýt vodou. Rozdíl je poznat okamžitě a takto vyčištěná pleť je perfektně připravena na následné rozmazlování. Pokud cítíte, že si vaše pleť vyžaduje extra dávku čistící péče, báječně funguje náš Městský Detox, který je plnohodnotným olejovým sérem, který pleť hloubkově čistí a revitalizuje.

 

Pleťová péče

Po dokonalém vyčištění je pleť připravena na samotnou noční péči. V Pravájá jsme posedlé vrstvením produktů, a při nočních rituálech to platí dvojnásob. 😊 Kombinace jednotlivých produktů se může lišit podle potřeb jednotlivých typů pleti, ale to nejluxusnější, co své pleti můžete dopřát, je součástí naší noční sady péče o pleť. V dlani smícháme hydratační sérum Neroli Rosa s Nočním Hyacintem a vmasírujeme do pokožky. Nezapomeneme na očí okolí a dekolt.

Noční Hyacint je olejové sérum bohaté na vzácné botanické suroviny, jako jsou brusinky, ostružiny a maliny. Vzhledem k jeho jedinečnému složení a vysoké koncentraci jím neplýtváme a můžeme jej tedy využít jen jako doplněk například k Obnově Krásy, přičemž kapku Nočního Hyacintu pouze zapracujeme do očního okolí. Jelikož si noční péče žádá o zvýšenou dávku hydratace, na řadu přichází pleťový krém. Krémová hydratace je bohatá na rostlinný kolagen a dodává pleti potřebnou výživu díky jablečné šťávě. Směs vyplňuje jemné vrásky a navrací pokožce pružnost a hladkost. Pokud je pleť velmi suchá, můžeme ji dopřát ještě jednu vrstvu v podobě kapky olejového séra.

 

Nezapomínejme však na to, že vše se sebou souvisí, a že ani ta nejluxusnější kosmetika nenahradí dostatečný spánek, správný pitný režim a živinově bohatou stravu.

 

 

Káťa@Pravájá

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem