Zima je krásným ročním obdobím, které leckdy působí až pohádkově. K naší pleti však není příliš vlídná. Z toho důvodu je nezbytné osvojit si správnou zimní pleťovou rutinu.

Chladný zimní vzduch okrádá naši pleť o veškerou vláhu a může ji zanechávat velmi suchou, šupinatou a svědivou i ty, kteří na vyloženě suchou pleť po zbytek roku netrpí. Suché typy pleti jsou pak vystaveny zvýšenému riziku kožních problémů, jako jsou třeba různé ekzémy.

 

Jak vybrat správnou pleťovou péči na zimu?

Pár šťastlivcům možná stačí jeden univerzální krém na celý rok, většina z nás k nim ale nepatří. :) Kosmetické přípravky, které používáme v létě, naší pleti v zimě nemusí sedět Stejně jako se se střídáním ročních období mění náš šatník, mění se i potřeby naší pleti.

Klíčové je zaměřit se na šetrnou a výživnou péči, která naši pleť udrží pružnou a zdravou. Vyvarujte se produktů obsahující alkohol, stejně jako všelijakých agresivních peelingů (náš každodenní peeling od Awake je velmi jemný) a slupovacích pleťových masek. To vše naši pleť vysušuje.

Vybírejte produkty obsahující kyselinu hyaluronovou, hydratační séra, a keramidy. Všechny tyto ingredience napomáhají k obnově přirozené ochranné bariéry pokožky.

 

Jemné čištění je základ

Pro zimní péči vybírejte přírodní cleanser bez alkoholu a škodlivých ingrediencí jako jsou například Sodium Lauryl Sulfate, syntetické vůně nebo konzervanty. Mohou vaši pleť podráždit, vysát z ní veškerou hydrataci a zbavit ji přirozeného mazu, což má za následek větší sklon k šupinaté kůži a všelijakým kožním neduhům.

Cleansery na olejovém základě jsou šetrné k pokožce a vyčistí ji od veškerých nahromaděných nečistot a make-upu, aniž by narušily přirozenou hydrataci. Vřele doporučují náš Osvěžující odličovací olej. Spousta žen zejména s mastnější pletí se odličovačů na olejovém základě bojí, ale vhodný je i pro ně, protože jeho olejový základ vyrovnává tvorbu mazu v pokožce. Ta poté nemá tendenci produkovat jeho nadbytek – paradoxně se pleť tedy mastit přestane.

 

Jak vybrat správnou hydrataci?

Pleť je nutné hydratovat po celý rok, ale v zimě je moudré sáhnout po té, co je bohatší a má hutnější konzistenci. Vybírejte péči bohatou na antioxidanty, jako například vitamin A a C, k prevenci vráskám. Humektanty, jako je glycerin a kyselina hyaluronová, k přitáhnutí hydratace do pleťových buněk. Emolienty, jako jsou různé oleje a másla, co vytvoří ochrannou bariéru, která uzamkne hydrataci v pleti.

Všechny tyto složky jsou přítomné v našich dvou hydratacích – v hydratačním séru Neroli Rosa a v Krémové Hydrataci. Zatímco v létě pleti jako hydratace bohatě postačí sérum Neroli Rosa, v zimním období je ideální obě kombinovat.

 

Olej jako klíč k dokonalé pokožce

Naše produkty Pravájá jsou postaveny zejména na olejích a jejích vzájemné kombinaci s hydratací. Proto vnímám jako nezbytnou součást zimní pleťové rutiny kvalitní olejové sérum. Olejíčky uzamknou hydrataci v pleti, pomáhají vyplňovat jemné vrásky a jsou napěchované vitamíny a antioxidanty, které podpoří produkci kolagenu.

Pár kapek olejového séra přimíchaného do hydratace vytvoří krásný balzám, se kterým naše pleť dostane přesně tu výživu, kterou potřebuje. Naše Obnova Krásy má hutnější texturu než ostatní olejíčky, díky čemuž je ideální pro sušší a zralou pleť nebo pro všechny, kteří chtějí v zimě dopřát své pleti extra dávku péče.

Pro ty, kteří trpí na extrémně suchou pleť a mají sklony k ekzémům, lupence nebo růžovce, se báječně hodí hydratační balzám Dry Patches, který je bohatý na keramidy. Hojí, zklidňuje a obnovuje vysušenou pokožku nejen na pleti, ale všude na těle. Má velice jemnou vůni, hodí se tedy i pro tu nejcitlivější kůži.

 

 

Káťa@Pravájá

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem