Péče o pleť je velmi komplexní záležitost, a u té problematické to platí dvojnásob. Stav pokožky ovlivňuje spousta aspektů – odvíjí se i od toho, v jakém prostředí se pohybujeme, co jíme, jak se cítíme a jaký je náš zdravotní stav. V tomto článku se však zaměříme zejména na výběr správné pleťové péče.

Samotný přechod k přírodní kosmetice dokáže stav pleti zásadně vylepšit. Neobsahuje totiž silikony, parabeny a jiné ropné deriváty, které pleť zatěžují, ucpávají póry a ničí přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Některé přírodní produkty jsou však pro pleť se sklony k akné vhodnější, než jiné – a poznat je, vám dokáže vaši cestu ke krásné pokožce značně usnadnit.

 

Čištění: Klíč ke krásné pleti

 

Úkolem čištění je odstranit veškeré nečistoty, které na pleti ulpěly během dne, a také nadbytečný kožní maz. Občas máme tendenci čištění poněkud podceňovat. Zejména ve dnech, kdy jsme na pleti neměly žádný make-up, můžeme mít pocit, že není co čistit. Denně však na naši pleť působí vnější vlivy, jako je smog či prach a vyčistit je třeba i zbytky použitých krémů a olejů. Proto je čištění zásadním krokem v péči o pleť.

Nevyplatí se vynechávat ani ranní čištění pleti. Přes noc se naše pleť čistí, detoxikuje a zůstávají na ní částečky prachu a dalších nečistot z ovzduší či polštáře. To vše přispívá vzniku černých teček a akné a snižuje účinnost následně použité pleťové péče. Ideální je tedy pleť čistit dvakrát denně – ráno a večer.

 

Jak správně čistit pleť?

 

Správné večerní čištění by se mělo skládat ze dvou kroků. V tom prvním na pleti odličovacím olejem rozpustíme veškeré nečistoty a zbylý make-up. Můžeme jej buď vmasírovat do pleti s trochou vody, nebo použít navlhčený odličovací tampon. V každém případě je však důležité olej z pleti následně důkladně setřít do sucha čistým ručníkem.

Další krok je při péči o problematickou pleť nejzásadnější – a to je hloubkové čištění. Náš čistící balzám od Awake se spirulinou je opravdový poklad a já osobně jej doporučuji kudy chodím. Má strukturu jako jemný peeling, ale je vhodný pro každodenní používání. Svými jemnými částečkami šetrně vyčistí póry a pokožka je po jeho použití okamžitě rozjasněná, hladká a připravená pro následnou pleťovou péči.

Pro ranní čištění bohatě postačí odličovací olej, nezapomeňte jej však z pleti opravdu důkladně smýt a setřít do sucha.

 

Následná péče: Nebojte se olejů

 

Ženy s mastnější a problematickou pletí se často bojí používat oleje, protože mají pocit, že stav jejich pokožky zhorší a začne se mastit ještě více. Opak je však pravdou. Pokud se snažíme uměle redukovat produkci kožního mazu a pleti odpíráme potřebnou výživu, kůže se zalekne a začne produkovat maz ještě víc. Používání olejů však navrací pleti její přirozenou schopnost regenerace, paradoxně se po nich tedy pleť začne při správném používání mastit mnohem méně.

Na problematickou pleť se výborně hodí naše olejové sérum Městský detox. Je doslova nabitý rostlinnými poklady, které revitalizují naši pokožku. Obsažená kurkuma, šalvěj a hřebíček působí antibakteriálně a vytvářejí na naší pleti ochranný štít. Vmasírujeme ho do již vyčištěné pokožky, ideálně v kombinaci s hydratací – k tomu báječně poslouží naše hydratační sérum Neroli Rosa. Spojení těchto dvou produktů vám zaručí komplexní péči o pleť, která bude hladká, rozjasněná a spokojená.

 

Káťa@Pravájá

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem