Dokonalá pleť není pouze záležitostí správného výběru pleťového séra či hydratace. Ani ta nejluxusnější pleťová péče nebude pleti prospívat, pokud není správně čištěna. Díky správnému čistění pleti bude vaše pokožka hladká, spokojená a připravená pro následnou aplikaci hydratace a séra.

Úlohou čistící rutiny není pouze odstranění nečistot a zbytků make-upu. Správné čištění dokáže pleť chránit před vznikem akné a zmírnit projevy stárnutí. Neznamená to však, že čím více svou pleť čistíme, tím lépe. Příliš časté čištění narušuje přirozenou ochrannou bariéru pleti, což vede k jejímu poškození.

Stejně tak může pleti škodit výběr agresivních čistících produktů, často na bázi alkoholu. Ty mají tendenci pleť vysušovat. Nejčastěji se vyskytují v kosmetice určené pro mastnou pleť. Když však mastnou pleť čistíme produkty na bázi alkoholu, má tendenci se bránit vysušování tím, že se ještě víc mastí. Paradoxně tedy konvenční kosmetika určená mastné pleti ve skutečnosti pokožce vůbec neprospívá a ještě více ji poškozuje. Klíčem je nalézt v péči zdravý balanc. Pravájá nabízí několik možností čištění pleti a my vám pomůžeme vybrat ten nejvhodnější pro vás.

 

Olejové čištění

Když se řekne olejové čištění, mnohým se to zdá kontraproduktivní. Přeci nechceme pleť mastnou, proč bychom tedy k jejímu čištění měli používat něco, co ji umastí? Olejové čištění je však jedním z nejefektivnějších a zároveň nejšetrnějších způsobů čištění pleti, obzvláště pokud je prvním krokem v metodě dvojího čištění. Vychází z pravidla, kdy podobné rozpouští podobné. Olej tedy rozpouští a čistí veškeré nečistoty, jako je kožní maz, špína, nečistoty z ovzduší a zbytky make-upu. Díky své šetrnosti však neodstraňuje z pleti její přírodní ochrannou bariéru – pleť je tedy čistá, aniž by došlo k vysušení či narušení pleti.

 

Osvěžující odličovací olej

Odličovací olej Pravájá je postaven na jojobovém oleji, který má velmi jemnou, lehkou strukturu, která je vhodná i pro mastnější typy pleti. Jojobový olej je svou strukturou velmi podobný kožnímu mazu, proto se snadno vstřebává a nezanechává na pleti mastný film. Odličovací olej Pravájá je ideální pro dny, kdy potřebujeme make-up dokonale smýt, ale nechceme trávit čas zdlouhavým rituálem. Jeho jiskřivá vůně citronového tea tree navíc dokonale osvěží a potěší všechny smysly.

 

Juice Cleanse

Další možností odličování v naší nabídce je mycí balzám Juice Cleanse od Awake Organics. Je postaven na základě hutnějších olejů a je báječnou volbou pro sušší a citlivou pleť. Je ideální k vytvoření dokonalého rituálu ve sprše či vaně. Jeho neodolatelná limetková vůně nám poskytne zážitek, díky kterému se těšíme na každé další čištění pleti. Nejlepší je smýt jej ještě ve vaně mokrou žínkou, ale skvěle poslouží i běžný ručník.

 

Květová voda Neroli Květ

S metodou dvojího čištění se nejprve pokožka očistí produktem na bázi oleje a poté smyje produktem na vodní bázi – nechceme přeci, aby nám olej s rozpuštěnými nečistotami zůstal na pokožce. Produkt na vodní bázi poté odstraní i nečistoty na vodní bázi, jako je pot a staré kožní buňky. Bohatě stačí pleť dočistit květovou vodou Neroli Květ a dosucha setřít veškeré zbytky čistým ručníkem.

 

Mořský Krystal

Pro intenzivnější čištění je ideální jako druhý krok mycí peelingový balzám Mořský Krystal od Awake Organics, který pleť vyčistí skutečně do hloubky. I přes své peelingové schopnosti je však dostatečně jemný. Můžete jej používat denně kolem oblasti nosu a brady, kde jsou nejčastějším problémem rozšířené póry a černé tečky. Jednou týdně je vhodné jej použít i na celou pleť. Je to však velmi individuální, někdo jej miluje pro každodenní použití, citlivější pokožka ho snese jednou za týden či dva.

 

Městský Detox

Samostatnou kapitolou je čistící sérum Městský Detox. Nejedná se však o odličovací produkt, ale o plnohodnotné olejové sérum. Nanáší se již na odlíčenou pleť v kombinaci s hydratací a vytváří na pleti ochrannou vrstvu, která svým botanickým antibakteriálním složením pokožku čistí a pečuje o ni. Doporučujeme jej ženám, které milují bylinné vůně nebo mají problematičtější pleť

 

Shrnutí

V přírodní péči je jednou z nejlepších možností čištění pleti metoda dvojího čištění. V prvním kroku používáme cleanser na olejovém základě, Osvěžující odličovací olej pro všechny typy pleti, včetně mastné; nebo Juice Cleanse pro sušší a citlivou pleť. Poté pleť dočišťujeme druhým krokem – buď květovou vodou Neroli Květ nebo mycím peelingovým balzámem Mořský krystal. Pro skutečně hloubkové čištění je ideální volbou olejové sérum Městský detox, které se nanáší až po vyčištění pleti a vytváří na ní hřejivý ochranný štít.

 

Káťa@Pravájá

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem