Citlivá pleť dokáže pěkně potrápit a péče o ni vyžaduje mnohem více pozornosti. Správný výběr kosmetiky a celková péče o sebe samotnou však cestu ke spokojené pleti značně usnadní. Proč je pleť citlivá a co můžete udělat pro to, aby se péče o ni stala pohlazením?

 

Co vlastně znamená citlivá pleť?

S citlivou pletí se ztotožňuje velké množství žen. Projevuje se zčervenáním, podrážděním, pnutím, pálením a svěděním nebo třeba suchými a šupinatými místy na obličeji.

Může být způsobena genetickými predispozicemi, poruchami imunitního systému, používáním některých druhů léků či alergiemi. Někdy jsou na vině kožní neduhy, jako je růžovka či ekzém. Někteří mohou být citliví k enviromentálním faktorům, jako je horko, zima, vlhkost, vítr, vystavení pokožky slunečnímu záření nebo znečištění ovzduší.

Hlavní příčinou citlivé pleti je však často narušení její přirozené ochranné bariéry, což znamená, že vnější vrstva pleti nechrání dostatečně její hlubší vrstvy. Dráždivé látky se tedy skrz pleť dostávají snadněji, což způsobuje nepříjemné kožní reakce.

Narušení ochranné vrstvy pleti si můžeme způsobovat i sami jejím příliš častým mytím nebo používáním konvenční kosmetiky plné dráždivých chemikálií. Pokud je těch produktů ještě velké množství, o to více je pleť zatížena a náchylnější k poškození. Navzdory marketingovým masážím od kosmetických gigantů – méně opravdu někdy znamená více.

 

Jak vybrat tu správnou péči o citlivou pleť?

Jednoduchost

Filozofie produktů Pravájá sice stojí na kombinacích a vrstvení, ale hlavní roli budou vždy hrát individuální potřeby pleti. Jsme přesvědčené, že jedna kapka olejového séra z těch nejkvalitnějších surovin s kapkou hydratace bude pleti prospěšnější, než kombinace deseti různých produktů. Kvalita je mnohem důležitější, než kvantita.

 

Přírodní kosmetika

Volte přírodní kosmetiku z kvalitních surovin bez zbytečné chemie. Skutečně přírodní kosmetika neobsahuje dráždivá pěnidla, silikony a agresivní konzervační látky. Mějte však na paměti – to, že je kosmetika přírodní, ještě neznamená, že nemůže vaši pleť dráždit. To mě přivádí k dalšímu bodu.

 

Parfemace

Pokud vás trápí velmi citlivá pokožka, vyhněte se produktům s přílišnou parfemací. Dráždivě mohou působit i přírodní esenciální oleje. Reagovat vaše pleť může zejména na silně koncentrované oleje, jako je hřebíček nebo skořice.

 

Vše nejprve otestujte

Když začínáte používat novou kosmetiku a nevíte, jak na ni bude vaše pokožka reagovat, je vhodné udělat si malý test. Naneste malé množství produktu na vnitřní stranu zápěstí nebo na krk – na těchto částech těla je pokožka velmi citlivá a nesnese jakékoli podráždění. Nechte působit 12 až 24 hodin. Pokud bude kůže po testu zarudlá, není vhodný pro váš typ pokožky.

 

Co bychom vám doporučily my?

Absolutním pohlazením pro citlivou pleť je náš Napravující koncentrát. Je to naše nejjemnější olejové sérum, který je vhodné i pro sluncem spálenou pokožku, bodnutí hmyzem nebo zkrátka pro kohokoli, kdo potřebuje skutečně jemnou péči.

Pokud preferujete hutnější texturu a trápí vás zároveň i sušší pleť, naším oblíbeným pokladem je hojivý balzám Dry Patches od Awake, který je téměř bez jakékoli parfemace a vřele jej doporučujeme i pro ekzematickou pokožku.

Pro osvěžení pleti během dne nebo jako náhradu za dráždivá tonika na alkoholovém základu je vhodná pleťová voda Neroli Květ. Osobně ji ráda používám na dočišťování pleti nebo jako lehkou hydrataci před nanesením olejového séra.

 

 

Káťa@Pravájá

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem