Stále více lidí se začíná přiklánět k organické stravě, holistickému přístupu ke zdraví a hledají udržitelnější možnosti ve svém životním stylu. Dříve nebo později nás tato zelená cesta přivede i k objevování přírodní kosmetiky. Šetrná kosmetika z kvalitních, přírodních ingrediencí jde ruku v ruce se zdravím a krásou. Naše pokožka jakožto náš největší orgán absorbuje až 70% všeho, co na něj naneseme. Proto stojí za to se zamyslet nad tím, jaké jsou benefity přírodní kosmetiky, ať už jde o tu dekorativní či pečující.

 

Přírodní kosmetika používá ingredience, které jsou plné života, často ve velmi jednoduchých, účinných kombinacích. Existují samozřejmě i přírodní složky, které mohou pokožku podráždit – někteří z nás jsou citliví například na různé druhy esenciálních olejů. Proto je třeba přírodní kosmetiku před používáním vždy vyzkoušet. Obecně vzato jsou však rizika použití přírodní kosmetiky mnohem nižší, než každodenní používání chemie.

Většina konvenčních kosmetických produktů obsahuje značné množství chemikálií, které mohou spouštět alergické reakce nebo dráždit jedince s citlivější pokožkou. Často se jedná o chemické koktejly látek, jejichž názvy často neumíme ani správně vyslovit, natož abychom si vůbec dokázali představit, co si na pokožku vůbec nanášíme. Veškeré ropné deriváty, pěnidla, silikony, parabeny nebo těžké kovy jsou jen krátkým výčtem toho, co na nás v konvenční kosmetice čeká. Tyto látky jsou často jedním ze zásadních důvodů kožních problémů.

I taková na první pohled nevinná vazelína je ve své podstatě vedlejším produktem ropy a vytváří nám na pokožce nepropustný film. Pokožka se pak na první pohled může zdát krásně hladká, ale ve skutečnosti nemůže dýchat a časem zůstane vysušená a podrážděná. Na podobném principu fungují třeba i silikony ve vlasové kosmetice – nejprve máme dojem, že zanechá vlas hladký a zdravý, ale čím déle silikony používáme, tím více naše vlasy slábnou a chřadnou.

Kvalitní přírodní kosmetika obsahuje bioaktivní složky, které reagují s naší pokožkou na buněčné úrovni. Organické ingredience napomáhají pokožce, aby se sama zahojila. Díky vzácným olejům a živinově bohatým přísadám ji navrací pružnost, hydrataci a zdravou jiskru. Zakladatelka české luxusní biokosmetiky Pravájá Zdenka s oblibou říká: „ Přírodní kosmetika není jen o vyhnutí se chemickým složkám, ona je jednoduše mnohem větší zážitek.“

Při výrobě přírodní kosmetiky nebývají používány žádné škodlivé chemikálie, které by ničily životní prostředí. A nejde jen o proces výroby samotný. To, co na sebe nanášíme, ovlivňuje nejen naše tělo, ale i prostředí okolo nás. Odličovač, kterým si večer smyjeme make-up nebo sprchový gel, jímž se umýváme – to vše končí v našich řekách i mořích. Často si to neuvědomujeme, ale s každou kapkou sprchového gelu nebo pleťového krému si volíme prostředí, ve kterém budeme žít my i naše děti.

 

Článek byl vytvořen ve spolupráci se značkou LeChaton, pro které jsme měly tu čest líčit maminku Ivanu s dcerami na focení spodního prádla. Značka LeChaton je rodinná firma, která se zaměřuje na prodej luxusního spodního prádla pro ženy všech velikostí. Jejich posláním je dopřán ženám dokonalý pocit z jejich spodního prádla. Věříme, že žena se ve slušivém oblečení cítí vždy o něco lépe a perfektně padnoucí spodní prádlo je k tomu důležitým krokem. To své si můžete vybrat na www.lechaton.cz.

 

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem