Ten pocit, když se vracíme ze sauny, lázní či masáže, je k nezaplacení. Cítíme se krásné, uvolněné, hýčkané a spokojené. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by bylo dopřát si takové hýčkání i ve své vlastní koupelně? Proměnit svůj domov v luxusní spa nemusí být nedosažitelným snem. Každodenní masáž si sice může dopřát jen málokdo, ale vytvořit si dokonalý wellness rituál můžete i v pohodlí domova. Vaše vlastní domácí lázně budou mít dveře stále dokořán.

 

Jakmile vejdete do lázní či masážního salonu, je to jako vstoupit do úplně jiného světa. Vše ve vás se ztiší a obejme vás hluboký klid. Ta pokojná energie člověka okamžitě naladí k jeho nadcházejícímu prožitku. Tichem se line pouze jemná relaxační hudba. A do toho ta nepopsatelná vůně…

Ta atmosféra samotná je léčivou procedurou, které okamžitě zrelaxuje tělo i mysl.

Když jsem přemýšlela nad tím, jak si doma vytvořit vlastní soukromé spa, začala jsem právě tady. Pomocí několika drobných, ale velmi významných elementů přenést do domácího prostředí pocity, které se v nás probudí okamžitě po vstupu do lázní.

 

Prostor

Ideálním začátkem je vytvořit si pro hýčkání sebe sama čisté a příjemné prostředí, které pro vás bude uklidňující a oddělí starosti všedních dnů od chvíle, která je jen vaše.

Prosté zahalení do voňavého měkoučkého županu vás dokáže z obyčejné koupelny přenést do luxusních lázní. Zapálená svíčka v nás zase probudí pocit posvátnosti a bezpečí. Vychutnejte si šálek dobrého bylinného čaje nebo se obklopte oblíbenými květy. V těchto na prvních pohled nepatrných detailech je ohromná síla.

 

Vůně

Vůně na nás mají nesmírný vliv. Dokáží nás ukonejšit nebo naopak povzbudit, přenést nás v čase, probudit vzpomínky. Čich je naším prvním vyvinutým smyslem, jen na to občas zapomínáme.

Ve směsích používaných v salonech jsou vzácné esenciální oleje, které působí jako balzám pro naši duši.

Různé esence mají odlišné účinky, které jsou dobře zdokumentovány mnoha vědeckými studiemi. Tím nejjednodušším způsobem, jak se navnadit na hýčkání sebe samotné, je provonět svůj prostor. Báječně poslouží aromalampa nebo difuzér, do kterého přidáte pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Potřebujete zahnat únavu? Tou správnou volbou by mohl být bergamot, hořký pomeranč nebo litsea cubeba. Stres zažene kadidlo nebo levandule. Ženskou energii probudí geranium nebo myrha .

Pokračovat pak můžete i v samotné kosmetické péči. Na aromaterapeutických vlastnostech jsou postavené i oleje Pravájá, které v sobě skrývají vzácné botanické suroviny. Jedna jediná kapka Obnovy Krásy nás dokáže přenést do rozkvetlé zahrady a probudit v nás pocit smyslnosti, kořeněná vůně Městského Detoxu s kurkumou zase osvěží a povzbudí.

 

Relaxační hudba

Pomocí správně zvolené hudby můžeme zvýšit vitalitu organismu, zmírnit vyčerpání a příznivě ovlivnit náladu. Můžete se rozhodnout třeba pro jemnou klavírní hudbu, tlumené orientální tóny nebo léčivé frekvence.

Víte například, že existuje frekvence lásky? Studie prokázaly, že vibrace o 528hz jsou hluboce spjaté s přírodou a jsou přítomné ve všem – od rostlin až po lidskou DNA. Hudba v těchto frekvencích má prokazatelně pozitivní vliv na naši náladu a vnáší do nás klid a mír. Stačí pár minut a okamžitě pocítíte úlevu i po tom nejchaotičtějším a nejnáročnějším dni. Život dokáže být hektický, ale pokud si můžete dovolit chvilku jen sama se sebou, využijte toho a dopřejte hojivý balzám i svému sluchu.

 

Péče

Pro každého může akt dokonalého rituálu krásy vypadat trochu jinak. Ten můj začíná tak, že v moment, kdy jsem naladěna sama na sebe, si ráda dopřeju horkou sprchu s masážní žínkou, po níž do ještě vlhké kůže vmasíruji tělový olej. Omamná květinová vůně hyacintu ve mně probouzí smyslnost a lásku k tomu být ženou. Do konečků vlhkých vlasů vetřu Vlasovou Rosu, protože si luxusní péči zaslouží i moje vlasy.

Poté přichází čas na péči o pleť. Moje rutina se liší od toho, jaké má moje pleť momentální potřeby a na jakou vůni se zrovna cítím, ale většinou skončím u kombinace našeho rybízu, Neroli Rosy a kapky Obnovy krásy. Dopřát si můžete i pleťovou masku – hutný a botanicky bohatý základ v podobě balzámu Frankinsense stačí obohatit pár kapkami olejového séra a hydratace. Vznikne vám luxusní pleťová maska, které poskytne výživnou noční péči.

Dejte na svou intuici. Ráda s oblibou opakuji, že to, co nám voní, je většinou přesně tím, co naše tělo a mysl potřebuje. A právě to vytvoření atmosféry, které předchází samotné péči o sebe sama, je nádherným způsobem, jak se sama na sebe znovu napojit. Celý rituál nemusí zabrat déle, než půl hodinky a ani nemusíte opouštět pohodlí domova. Odměnou vám bude krásná pleť a spokojené tělo i duše.

 

Káťa@Pravájá

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem