Avokádo je úžasná věc! Dobře nasytí, je plné živin, lehce se zpracovává a je chutné. Díky vysokému množství vlákniny a zdravých tuků pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, což je dobrá zpráva pro naše tukové zásoby, které nechceme rozšiřovat. Jeho tuk ale také obsahuje vitamin B6 a kyselinu listovou, které jsou nápomocni s rovnováhou homocysteinu v krvi a podporují hormonální rovnováhu. Tato zelená dobrota je bohatá i na antioxidanty, které potřebujeme proti volným radikálům, a navíc je bohatá na minerály vyživující kůži, vlasy a nehty. Co víc, bychom si mohly přát :-) 

Avokádo-čokoládová pěna

 RECEPT pro dvě osoby:

  • 2 velká nebo 4 malá avokáda
  • ¼ hrnečku mandlového mléka
  • 2 lžíce kakaa
  • 50g roztavené tmavé čokolády
  • 2-3 vypeckované datle, můžete nahradit medem.
  • 1 lžíce kávy/espresso
  • ½ lžičky vanilkového extraktu
  • nakonec můžete posypat kousky kokosu a přidat hrstku malin (mohou být i z mrazáku)

Roztavte čokoládu a v mixéru smíchejte s ostatními surovinami. Mixujte dohladka, než získáte čokoládovou pěnu. Před servírováním ozdobte malinami. Je to neskutečně lahodné a můžeme říct i zdravé.

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem