Jestli je mezi Vámi někdo, kdo je nedůvěřivý vůči živinovým doplňkům, pak to vůbec není, jak se říká, mimo mísu. Vytvořit tabletku s vitaminy a napsat na ni „pro krásu, pro energii, pro imunitu“ je poměrně jednoduché a výrobků, které jsou víceméně k ničemu, je na trhu také dost. Na co byste se tedy měli zaměřit, když už chcete živiny doplňovat, ať už jako pojistku pro dlouhověkost nebo řešení již vzniklého problému, jsme se pokusili sepsat do pár bodů.

  1. Dávejte si pozor na tabletky „vše v jednom“. Vše se do jedné tabletky jednoduše nevejde, a pokud ano, pak by dávkování mělo být frekventované (3 až 4) tablety denně.
  2. Zrovna tak zvažujte, zdali Vám k něčemu bude dobré doplňovat malé spektrum živin. Na trhu je mnoho doplňků, které se zaměřují na specifický problém. Brusinky na močové záněty, houby na imunitu, nebo kapsle jen s několika málo stopovými prvky na srdce, játra atd. To jsou dost často tabletky s malým efektem. Organismus je složitý stroj, živiny se vzájemně doplňují, vždy je lepší doplňovat v širším spektru.
  3. Samotná kvalita surovin je klíčová. Stopové prvky lze tělu dodávat v různých formách, některé se vstřebávají hůře, jiné lépe. Výrobce, který svým zákazníkům poskytuje hodně informací a používá ty lepší (dražší suroviny), dělá svoji práci s dobrým úmyslem. Chelátové a citrátové formy patří mezi ty lepší, ale bohužel používají se méně. Dále si pohlídejte vitamin E, měl by být ve formě D-alpha, nikoli Dl-alpha. Může se to zdát otravné sledovat, ale tyto formy tělo využije 2 x lépe.
  4. A v neposlední řadě stojí za zmínku rostlinné extrakty. Toto už je trochu osobní doporučení, ale ovoce, zeleninu atd., je vždy lepší konzumovat v celé formě, nežli v kapsli. Slušní výrobci tyto extrakty mohou přidávat do svých formulí, je možné, že to podpoří celkový efekt, ale tu hlavní „práci“ mají klíčové stopové prvky. Tak například borůvky si raději kupte čerstvé nebo mražené, nežli sušené v kapslích.  Jinými slovy větší službu Vám udělá céčko v kapsli a čerstvé borůvky k tomu :-).

Doplňování živin není jen výmysl moderní doby. Jde o to, že naše těla se musí vyrovnávat se zplodinami z aut, veškerou chemií v potravinách a kosmetice, všudypřítomným stresem a na druhé straně se živiny z naší stravy vytrácejí. Jestli se cítíte často unavení a trápí Vás drobné/běžné neduhy, je pravděpodobné, že Vám extra živiny prospějí. A když už budete živiny doplňovat, měli byste očekávat nějaké výsledky!

Krásné dny. Zdenka@PRAVAJA

 

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách