Pokožka našeho těla si zaslouží stejnou pozornost, jako naše pleť. Přesto máme občas tendenci péči o ni poněkud zanedbávat. Dovolte si samu sebe hýčkat a zahrňte alespoň dvakrát či třikrát týdně do svého večerního rituálu několik jednoduchých kroků. Odměnou vám bude dokonale hladká, zářivá a pružná pokožka.

 

Suché kartáčování

Suché kartáčování je technika, která má kořeny již ve starověku. Naši předci jej zahrnovali do péče o tělo napříč kontinenty, od starého Egypta, přes Řím, až po Indii a Čínu. Mezi jeho benefity nepatří pouze odstranění odumřelých kožních buněk a vyčištění zanesených pórů, ale pomáhá i do hloubky – stimuluje lymfatický systém a zlepšuje cirkulaci krve v těle, čímž tělo zbavuje nežádoucích toxinů a zmírňuje celulitidu.

Ideální je začít s kartáčováním před sprchováním, kdy je naše pokožka ještě suchá. Větším, dřevěným kartáčem s jemnými, ale pevnými přírodními štětinami začneme jemně kroužit po pokožce. Začínat by se mělo od končetin vždy směrem ke středu těla. Na kartáč příliš netlačte, procedura by měla být příjemná.

 

Mytí

Když je pokožka rozprouděna po suchém kartáčování, přichází na řadu samotná sprcha. Pro umývání těla se výborně hodí peelingové rukavice či žínky, které jsou známé z marockých lázní, kde jsou důležitou součástí hammam rituálů. Jejich hrubší struktura pokožku v kombinaci s mýdlem dokonale vyčistí, aniž by ji zbytečně vysušovala a připraví na následnou péči. V marockých lázních se používá typické černé mýdlo na olivovém základě, ale použít můžete samozřejmě i jiné, pokud je jemné a na přírodní bázi. Střídání teplejší a studenější vody rozproudí krevní oběd a pomáhá mimo jiné se zvýšením imunity.

 

Olejová péče

Po hloubkovém čištění je naše pokožka připravena na tu nejluxusnější péči. Pro dosažení dokonale hladké a pružné pokožky je skvělou volbou tělový olej. Náš Dotek Hyacintu obsahuje vzácné botanické suroviny, jako je černý bez, aloe vera či granátové jablko. Obsažený hyacint a vanilka ji zanechávají nádherně provoněnou, takže si se svou péčí dopřejete zároveň i výjimečný aromaterapeutický zážitek. Olej aplikujeme na pokožku ideálně ještě ve sprše, dokud na ní ještě ulpívají kapky vody. Mnohem lépe se pak vstřebává.

 

Tělová hydratace

Pro umocnění hydratace a dokonalou tečku za vaším večerním rituálem je vhodné použít tělový krém, což ocení zejména sušší typy pleti. Jiskřivá vůně citrónového tea tree v naší Tělové Hydrataci se báječně doplňuje s olejovou péčí Pravájá. Díky obsažené jablečné šťávě si můžete být jisti, že své pokožce dopřáváte tu nejlepší možnou péči. Vmasírovat jej můžete buď následně po olejové péči, nebo s olejem přímo smíchat. V tomto případě se však narozdíl od samostatné olejové péče nanáší na suchou pokožku.

 

Káťa@Pravájá

Pin It on Pinterest

Share This

můj rituál...
ODBĚR MAGAZÍNU A NOVINEK PRAVÁJÁ

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách

Poraďte se s expertem