Mnozí si myslí, že je přirozené s věkem ztrácet vitalitu, mít horší tlak, vyšší váhu a menší pohyblivost. To jsou ale představy založené na tom, co často vidíme, nikoli na pravdě. Stárneme rychleji, než je nutné a tloustneme s věkem jen proto, že jíme nevhodné jídlo, jsme často ve stresu, špatně spíme, nepohybujeme se a příliš často bereme všemožné léky oslabující naši přirozenou schopnost hojení a obnovy.

Lidské tělo může být v super kondici i v sedmdesáti, ale musí dostávat, co potřebuje. Když tělo „vyčistíme“ a v tomto stavu ho udržujeme, funguje jak hodinky.

Co znamená mít “čisté“ tělo:

  1. Čistou dietu, která tělo nezatěžuje, dodává dostatek živin pro správu, tvorbu energie, hojení a obnovu.
  2. Eliminace stresu – jsou samozřejmě složité životní situace, kdy se stresu nevyhneme, ale stres, že něco nestíháme, ten můžeme vyřešit v hlavě.
  3. Eliminace toxických látek: kosmetika a hygienické přípravky, nikotin, alkohol, petrochemikálie, léky (ibalgin, aspirin, antibiotika, hormonální pilulky), těžké kovy… Některým toxinům se nemůžeme zcela vyhnout, proto bychom měly jíst stravu bohatou na ovoce a kořennou zeleninu, které jsou bohaté na antioxidanty regulující detoxikaci v těle. Pokud nejíme ovoce a zeleninu s každým jídlem, je moudré klíčové živiny doplňovat.
  4. Pohyb – potřebujeme rozpumpovat srdce, aby bylo fit a také posilovat svaly, aby nám držely klouby a celou kostru, která bolí, když je oslabená. Neodkládejte to, začněte dnes…rychlá chůze, běh, cvičení, kolo, cokoliv, ale hýbejte se.

Suroviny nejvíc bohaté na antioxidanty: švestky, borůvky, maliny, ostružiny, jahody, meloun, citrusy, hroznové víno červené, kapusta, špenát, avokádo, červené papriky, brokolice, květák, zelí.

Zdenka@pravaja

 

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách