Stárnutí kůže je přirozené, a přeci jsou rituály, které nám mohou pomoci stárnutí zpomalovat nebo lépe řečeno, pomoci stárnout tak, jak nejlépe je to možné.

Naše ovzduší není, co bývávalo. Všechny zplodiny z aut a komínů jsou volně v ovzduší, ulpívají nejen na naší kůži, ale také je vdechujeme. Víme, že živiny (vitaminy/minerály-antioxidanty) nám pomáhají vnitřně s těmito látkami bojovat v rámci detoxikačních procesů organismu. Co tedy zbývá naší kůži?

Živiny uvnitř těla kůži chrání, pěstí, ale také ji obnovují. Péče zvenčí jí ovšem prospívá taktéž. Skloubením obojího se dosahuje těch nejlepších výsledků. Všechny škodlivé zplodiny z ovzduší bychom měli pravidelně odstraňovat. Čím déle je necháme na kůži působit, tím větší neplechu nadělají. Ve dvaceti nám neodličování možná projde, ale ve třiceti nás to doběhne. Ženy, které kouří, mají mnohem větší riziko vysušené a zánětlivé kůže. Je to logické, k již existující náloži zplodin z aut a průmyslové výroby, si ještě přidávají denní dávky z cigaret.

Koho baví o sebe pečovat a udržovat si svoji přirozenou krásu, tak by ke svému rituálu zdravého jídla napěchovaného živinami měl přidat pravidelné čištění kůže. Pleť se má čistit tak, aby se napomáhalo odbourávání starých “šupin“ a krev se při tom rozproudila, tím se podporuje regenerace a obnova kolagenu. Samozřejmě, pokud máte chudou stravu na živiny, tělo kolagenu mnoho nevytvoří.

Jemné zubní kartáčky mohou být ideálním pomocníkem – nejde o to kůži škrábat, ale prokrvovat! Měla by lehce zčervenat, a čím pravidelněji, tím lépe. O pleť můžete pečovat s oleji bez syntetických látek a konzervantů, ty lepší jsou obohaceny o éterické oleje z drahocenných surovin, které kůži dodají extra živiny a mohou ovlivnit specifické vlastnosti pleti. Oleje se dostávají do pórů, ale kůži neblokují, nevydrží tak dlouho jako krémy, ale jsou pro kůži hodnotnější.

PS. A v neposlední řadě je důležité obličejové svaly posilovat. Pokud se chcete vyhnout spadlým víčkům, tvářím…pak je pravý čas začít cvičit. Naši obličejovou posilovací sestavu s Vámi budeme sdílet v dalším čtení :-).

Krásné léto, Zdenka

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách