Jasně všichni víme, že pohyb, meditace, zdravá strava znamenají s trochou štěstí super zdraví, ale faktem je, že poměrně velká část populace má vysoký krevní tlak, což je nepříjemná cesta k srdečním potížím.

V prvé řadě je nutné pečovat o cévy, jejich elasticita je na tom stejně jako naše kůže, potřebuje kolagen a elastan, tedy živiny a především hodně vitaminu C a hodně minerálů jako například MSM. A když jsme u té stravy, tak je dobré zmínit, že určitá zelenina má  schopnost vyloženě zklidnit náš tlak, jako se to děje třeba při meditaci.

Celer je na prvním místě, obsahuje 250 mg nitrátů ve 100 g, které prokazatelně snižují krevní tlak působením relaxačně na arterie, které uvolňují. Na druhém místě je hlávkový salát, který má cca 200 mg ve 100 g. Červená řepa je další úžasnou surovinou s nitráty, pohybuje se mezi 100 až 177 mg ve 100 g, ale obsahuje hodně cukru, a ten jak víme, není pro zdraví cév úplně ideální. Pokud byste začali pít příliš mnoho šťávy z červené řepy, mohlo by to razantně navýšit cukr.

Ale pokud patříte mezi ty, co denně jí kvalitní polévku napěchovanou kořenovou zeleninou + alespoň jednu další porci kloudné zeleniny/salátu, pak jste na dobré cestě k super stáří :).

Jestli Vás ovšem tato oblast trápí, nezapomeňte na pohyb. Srdce při pohybu získává sílu, posiluje se a umí efektivněji pumpovat krev v těle, no a tím se na cévy vytváří menší tlak.

Krásné léto@pravaja.cz

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách