Zvažujete přestat jíst maso?

To je v pořádku, ale je třeba si uvědomit, že tím zúžíte výběr surovin ve své stravě, a je tedy moudré více stravu plánovat. Tak například železo je u žen poměrně často nedostatková živina i při běžné stravě, natož pak při zúženém výběru surovin.  A v těhotenství to platí obzvlášť!

Nedostatek železa se projevuje: únavou, vyčerpaností, bledou tváří, nechutenstvím, přecitlivělostí (studené nohy/ruce), závratěmi, zadýcháváním se.

Železo se docela těžko vstřebává a maso zrovna obsahuje druh železa, které se lépe vstřebává oproti železu v zelenině. Jinými slovy, jedna porce špenátu Vám k super stavu nepostačí. Pokud doplňujete vysoké dávky zinku, vápníku nebo pijete šumivé nápoje, i tím se můžete ochuzovat o železo. Naopak vitamin C se vstřebáváním železa pomáhá. Z hlediska stravy – železo se vyskytuje: maso (červené nejvíce), vejce, dále tmavě zelená zelenina, dýňová semínka, madle, petržel, sušené švestky, hrášek, fazole.

Bez masa a vajec se Vám též změní příjem bílkovin, i zde je třeba dbát na to, aby bílkoviny nechyběly. Vlasy i nehty potřebují bílkoviny a v těhotenství jich potřebujeme ještě více, je to stavební kámen. A když je řeč o vlasech, můžete o jejich krásu, která nyní v letních dnech může vyžadovat extra hýčkání, pečovat s následující maskou.

Suroviny na domácí masku pro krásné vlasy

Množství záleží na délce vlasů a je třeba docílit konzistence, která Vám na vlasech bude dobře držet.

Smíchejte: kokosové mléko + olivový olej + jogurt + med + avokádo a vajíčko

Zabalte vlasy do igelitu a ručníku a nechte působit alespoň 30 minut. Spláchněte a vlasy přelijte druhou směsí: jablečný ocet + olivový olej = pro více lesku. Nechte na vlasech chvíli působit, můžete pročesat, poté vlasy umyjte jemným šamponem a můžete aplikovat trochu kondicionéru, pokud jste na něj zvyklé.

Krásné letní dny, Zdenka@pravaja

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách