Vlasy, kůži a nehty musíme živit. Žádný krém, ani super sérum nespasí špatně „krmenou“ kůži a vysušené vlasy z nedostatku omega olejů. Potřebujeme oleje, stopové prvky, ale také kloudné množství bílkovin. Tělo se každý měsíc obnovuje a k tomu potřebuje bílkoviny. Strava plná pečiva a těstovin vám krásné vlasy nepřinese, tedy pokud nemáte vlasy od boha :)

Takže jestli chcete lesklé lokny, tak se zaměřte na stravu, měla by být plná omega 3, rostlinných olejů, kvalitních bílkovin a fůry ovoce a zeleniny. Dále barvu vlasů můžeme udržovat s ořechy, jsou napěchované mědí, která hraje klíčovou roli v tvorbě melaninu, a ten nám pomáhá udržovat pigment (barvu vlasů). K tomu jsou bohaté na omega oleje a vitamin E, takže nám vyživují vlasy od samotných kořínků po jejich konečky. V těhotenství se ženám často změní barva obočí i vlasů, protože vitaminy a minerály jdou k dítěti, a pokud jich má matka méně než optimál, tak se to projeví na její kráse.

“Mrtvým“ vlasům se vyhneme, jak je zmiňováno, bílkovinami. Vlasy jsou převážně z bílkovin, pokud se vyhýbáte masu nebo se stravujete stylem pečivo a něco k tomu, mohou Vám chybět kvalitní bílkoviny. Quinoa je jedním z nejkvalitnějších rostlinných zdrojů bílkovin, obzvlášť bohatý na lysin a biotin, který údajně podporuje vlasový objem.

Ovšem vždy jde o kombinaci faktorů, žádné množství bílkovin nezachrání vypadávaní vlasů, pokud máme nedostatek železa. Bez železa se vlasy “dusí“ a přestávají růst. Čočka je super zdroj pro krásné dlouhé lokny – podívejte se na Indky :)

A místo šamponů proti lupům zkuste jednou týdně krevety, ústřice či kraby. Jsou bohaté na zinek, který vyživuje žlázy produkující olej kolem vlasových folikulů. Jestli Vám mořské potvůrky nechutnají, tak to nahraďte dýňovými semínky.

Hodně krásy :) Zdenka@pravaja

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách