Barvení šedin je trošku zapeklitější, ale jakmile se to jednou naučíte, už se k chemii nebudete chtít vrátit. Existují různé postupy, jak vlasy nabarvit, stačí si jen vybrat, který bude nejvhodnější zrovna pro Vaši barvu vlasů.

1. Světlé až světle hnědé vlasy

Pokud máte světlé vlasy a mezitím pár šedin, které byste chtěli skrýt, ale barvu vlasů vlastně měnit nechcete, jsou pro vás jako stvořené všechny odstíny blond. Šedé a bílé vlasy jemně natónují do zlatova, aniž by nějak výrazně měnily vlastní barvu vlasů. Jediný odstín blond, na který je dobré si dát pozor, je jahodová blond, která na světlých vlasech chytá i poměrně výrazně, jelikož jde o hodně světlou zrzavou a záleží na podkladu, jak moc bude vidět.

2. Tmavé vlasy

Pokud máte tmavé vlasy, nejlepší pro vás bude dvoukrokové barvení. V prvním kroku si nejdříve vlasy nabarvíte vrstvou čisté henny – lawsonie (odstín “henna”), vše spláchnete, a následně nanesete svůj vybraný hnědý, či tmavý odstín. Dělá se to z toho důvodu, že hnědé
a tmavé odstíny přírodních barev obsahují jako hlavní barvící složku indigo, které na šedé a bílé vlasy hůře chytá a rychleji se také vymývá. Potažením vlasu vrstvou zrzavého pigmentu pomůžete indigu se na vlas lépe chytit a vytvořit krásný dlouhotrvající tmavý tón. Oba kroky nanášení barvy můžete aplikovat hned po sobě, nebo s odstupem jednoho dne.

Pokud dvoukrokové barvení nechcete aplikovat, můžete se samozřejmě barvit jen odstíny hnědé. Pamatujte však, že přírodní barva se vrství a čím více vrstev máte, tím lépe chytá a lépe drží. Může tedy chvíli trvat, než si na šedých vlasech vytvoříte dostatečnou vrstvu pigmentu, se kterou budete spokojeni.

U dvoukrokového barvení si stále ještě můžete vybrat ze tří variant:
1. Cassia + hennová barva: Nejdříve proveďte kúru s cassií – díky ní vlasy zregenerují. Až pak naneste jakoukoli hennovou barvu.
2. Henna + hennová barva: Nejdříve použijte hennu – položíte tak základ a vlasy ozdravíte. Až pak naneste jakoukoli hennovou barvu. Henna se vymývá pomaleji než ostatní barvicí bylinky, proto se barva bude vymývat do zrzava.
3. Vrstvení jednoho odstínu: Vyberte si odstín a pořiďte si 2 krabičky. Barvu pak naneste stejným postupem dvakrát po sobě (odstup může být jedna hodina až několik dní, záleží na Vás).

A pozor! Nikdy nepoužívejte jen čisté indigo – šedé vlasy zbarví do modra.

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách