Měděná, kaštanově červená nebo barva burgundského vína? Žádný problém. Základem těchto barev je henna + bylinky, které tlumí její „zrzavost“ a přidávají hnědost.

Hennové barvy nikdy, opravdu nikdy nezesvětlují. Záleží na vaší přirozené barvě vlasů, jak vám odstín chytne. Představte si, že na své vlasy přikládáte látku barvy, kterou byste si chtěly koupit. Ale ta látka je jemná, průsvitná – vytvoří s vaší původní barvou krásný a zcela unikátní nový odstín.

Pokud chcete v barvě podpořit spíše teplé, zrzavo – červené odstíny:

– Prášek zalijte horkou vodou kolem 90ºC. Horká voda totiž pomůže uvolnit především pigment z henny (z lawsonie). V barvě pak tento odstín bude převládat.
– Směs udělejte spíše kyselou. Můžete přidat pár kapek citrónu, přidat maličko octu nebo směs zalijte silným odvarem z ibiškového čaje, který podpoří červené odstíny.
– Výslednou pastu nechte tak půl hodiny odstát. Pasta se odleží a pigment bude mít čas se uvolnit.

Co všechno můžete do pasty přidat?

Odvary z čajů
Podle toho, jaký odstín chcete podpořit, můžete směs místo čisté vody zalít čajem. Například ibiškový pro červené tóny, heřmánkový pro blond odstíny, černý čaj zase pro všechny hnědé a tmavší.

Odvary z bylinek​
Bylinkové odvary se používaly na vlasy odjakživa, dodávají vlasům lesk a především ošetří i vlasovou pokožku. Skvělá je kopřiva, lopuch, chmel či rozmarýn.

Rostlinné oleje​
Pastu můžete obohatit vhodným rostlinným olejem, pomáhá to především vlasům suchým a hodně poškozeným. Počítejte ale s tím, že se barvící schopnost může lehce snížit. Olej udělá na vlasu ochrannou vrstvu a pigment pak nemusí tak dobře přilnout. Skvělé oleje jsou ricinový (podpora růstu vlasů), dýňový (obsahuje zklidňující zinek), sezamový, olivový (výživný), nebo například meruňkový, který báječně voní.

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách