Zrzečky to mají u přírodních barev úplně nejjednodušší – stačí čistá henna. Mimo to, že barví vlasy, umí je ozdravit a posílit. Chrání je před poškození sluncem, větrem, nečistotami ovzduší i chlórem a mořskou solí. Henna vyhladí strukturu vlasu a vytvoří na nich povrch, který odráží světlo – proto budou zářící a lesklé.

Běžné chemické barvy obarví vlas tak, že naruší jeho strukturu, proniknou do něj a změní jeho barvu. Hennu si můžete představit jako nátěr – každý vlas obalí do své ochranné vrstvy. Její zbarvení je původně průsvitné. Tím, že reaguje s vaší přirozenou barvou vlasů vytvoří nový, krásný a lesklý odstín. Vlasy obarvené hennou vypadají, jakoby přesně takové vyrostly. Henna chytá do měděna, červena nebo hněda. Na světlých vlasech sytě září, tmavě hnědé a černé vlasy získají měděný odlesk na sluníčku. A vždy vlasy ztmavuje. Henna neodrůstá, ale postupně bledne – tzn. nevylézá odrost, který znáte z chemického barvení. Čím častěji hennu používáte, tím více vám vlasy tmavnou. Když docílíte odstínu, který se vám líbí, barvěte už pouze kořínky a jednou za čas celou hlavu.

Pokud chcete v barvě podpořit spíše teplé, zrzavo – červené odstíny:

– Prášek zalijte horkou vodou kolem 90ºC. Horká voda totiž pomůže uvolnit především pigment z henny (z lawsonie). V barvě pak tento odstín bude převládat.
– Směs udělejte spíše kyselou. Můžete přidat pár kapek citrónu, přidat maličko octu nebo směs zalijte silným odvarem z ibiškového čaje, který podpoří červené odstíny.
– Výslednou pastu nechte tak půl hodiny odstát. Pasta se odleží a pigment bude mít čas se uvolnit.

Barvení bod po bodu:

  • Vlasy umyjte šamponem bez silikonů. Hennu nanášejte na osušené, vlhké vlasy.
  • Hennový prášek smíchejte s horkou vodou podle návodu. Většinou stačí 25 g pro kratší vlasy, 50 g pro středně dlouhé a dlouhé vlasy.
  • Měla by vzniknout zelená směs, která je hustá tak akorát – neměla by z vlasů stékat. Aby barva lépe chytala, můžete ji nechat odstát přes noc v pokojové teplotě.
  • Linii vlasů okolo obličeje si namažte mastnějším krémem – aby vám z těchto míst šla henna po nabarvení pěkně smýt.
  • Nasaďte si rukavice a směs postupně vmasírujte po celé hlavě – dávejte pozor, abyste ji nanesli úplně všude. Vmasírujte ji i do pokožky.
  • Hlavu zabalte do igelitu a nechte barvu působit minimálně hodinu – můžete ji však nechat tak dlouho, jak budete chtít. Klidně po celou noc nebo 24 hodin.
  • Poté hennu smyjte (nepoužívejte šampon), vlasy vysušte.
  • Henna i nadále oxiduje. Než se odstín ustálí, trvá to až 3 dny – do té doby může barva ztmavnout.
  • Po 3 dnech je odstín finální.

 

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách