7 porcí ovoce a zeleniny denně údajně snižuje riziko dřívějšího úmrtí o 42 %. To už asi stojí za takovou konzumaci. Když se ale podíváme kolem, tak takových lidí, kterým se toto daří, asi moc není. Maminky jsou většinou rády, když se jim podaří do svých ratolestí dostat alespoň dvě porce denně!

Polévky jsou naší odpovědí, jak se dobře najíst a současně získat ohromné množství živin, které nám ve stravě chybí. Polévka může být tak napěchovaná, že plně nahradí druhý či hlavní chod. Je to hra s časem. Kdo má stíhat neustále krájet tolik zeleniny a ještě připravovat další chod? Na druhou stranu večeřet samotné chleby, to nám místo vitality přinese leda zácpu. Polévky navíc v lednici dobře vydrží do druhého dne, takže ušetříme další čas.

Pokud svoje děti naučíte na takové polévky, tak je to velké vítězství, minimálně z nutričního pohledu :-). Jsou to kotlíky absolutní síly pro náš organismus, tedy pokud do nich budete přidávat hodně mrkve, celeru, kapusty, brokolice, cibule a česneku. Tento výčet je základ, k tomu můžete přidávat i jiné úžasné druhy zeleniny, ale základ by měl skutečně figurovat v každodenním jídelníčku.

Doporučujeme zeleninu osmahnout na oleji, nechat ji zkaramelizovat, to dodá polévce úžasnou chuť. Pohrajte si také s kořením, nešetřete s červenou paprikou, přidejte kari apod. Do vývaru přidejte rýži a quinou, kdo chce, může přidat kuřecí maso a vůbec není třeba takovou polévku složitě zahušťovat. K tomu pro ty hladovější čerstvé pečivo a máte vyřešeny minimálně 3 porce zeleniny :-) My si den bez takové polévky ani nedovedeme představit…

 

Pin It on Pinterest

Share This

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK.
BUDETE JE MILOVAT!

Souhlasím s odběrem zpráv, a tím potvrzuji, že jsem informován o následujícím:

1. Vaše emailová adresa bude použita pro rozesílání obchodních zpráv vztahujících se výlučně k produktům a službám značky PRAVÁJÁ (Optimalvit s.r.o.) a nekomerčním zajímavostem z oblasti péče o zdraví a krásu, které publikujeme na blogu, FB a I značky PRAVÁJÁ.

2. Vaše osobní údaje budou spravovány pouze námi a našimi partnery (IT specialisti), kteří spravují naše počítačové systémy a emailové platformy jako je Mailchimp.com v minimálně nutném rozsahu.

3. Máte právo odběr novinek kdykoliv zrušit, a to běžným způsobem kliknutím na odkaz „zrušení odběru“ na konci každé zprávy, kterou vám zašleme.

4. Vaše osobní data budeme spravovat pouze do té doby, nežli souhlas zrušíte, nebo dokud neuplyne doba určená zákonem.

Další informace naleznete v Obchodních Podmínkách