Téměř většina žen řeší energii nebo spíše únavu. Důvodů velké únavy může být vícero od špatné stravy, stresu po špatnou detoxikaci… Pokud máte denně 7 hodiny dobrého spánku, dobře se stravujete, pak je vhodné zvažovat další varianty, třeba detoxikaci a celkový metabolismus. Například, když zkoušíte detoxikační kůry, je Vám spíše hůře, nežli lépe? Pokulhávající detoxikaci může indikovat i problémová pleť, častější záněty, infekce, bolesti hlavy…

Volné radikály vznikají běžně ze smažených jídel, zplodin z výfuků, cigaret, alkoholu, některých léků a jiných chemických látek, ale i příliš mnoho opalování atd… Při detoxikačních kůrách nutíme tělo rozkopávat další nečistoty, které samo již nebylo schopno řádně vyvést z těla. Když mu k tomu nepomůžeme extra živinami, které potřebuje pro celkový metabolismus, tak nám může být ještě hůře.

Pokud není vaší filosofií doplňovat živiny pravidelně, pak alespoň v průběhu detoxikačních kůr je vhodné živiny navýšit. V detoxikačním procesu hrají roli především: vitamín C, A a E, dále selen, zinek, měď, železo, mangan a velmi důležitá jsou i béčka, která podporují celkový metabolismus. Vždy je lepší doplňovat širší škálu živin, nežli jednotlivé prvky ve vyšších hodnotách, živiny fungují v synergii.

Tvorba energie je úzce spojena s těmito procesy. Lidově řečeno, když se potrubí zacpává, protéká méně vody a může se i ucpat. Tělo nemůže tvořit energii, pakliže k tomu nemá palivo a prostor.

Užívejte si slunečných dnů, Zdenka.

Pin It on Pinterest

Share This